Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel azt akarják elérni,...

Ezzel azt akarják elérni, hogy mi féljünk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Van a környéken 2 nagy testű kutyás gazdi, az egyiknek egy Weimari vizslája van a másiknak egy nagy fekete dog keveréke..ezek a kutyák mindig elvannak engedve, és amikor összefutunk velük (nekünk két kistestű kutyánk van)akkor úgy megfogják a kutyáikat és azt mondják,hogy : szépen viselkedsz,nem szabad stb a kutyák meg csak csóválják a farkukat és látszik hogy szimatolnak,egyáltalán nem agresszív egyiknek se a viselkedése..

múltkor meg elég messze volt a vizslának a gazdija ezért egy picit megijedtem,mert,hogy amikor találkozunk mindig megfogja,de a kutya ránk se bagózott a gazdája meg rohan oda,hogy úristen meg stb,ugye nem volt gond..a fekete keverék kutya gazdájára is kb ugyan ez jellemző,pedig egyik se bánt,pedig a kutyám ugatott egy kicsit rájuk,de azok inkább kikerülnek minket,szóval nem hinném,hogy agresszívak lennének..


de,most komolyan nem tudom,hogy azt akarják,hogy féljünk a kutyáiktól,mert kb úgy viselkednek a kutyáik jelenlétében mintha azok fenevadak lenének..


vki a környékén tapasztalt hasonlót??


2012. aug. 19. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért nem őket kérdezed meg?

De gondolom csak nem akarják hogy megijedjetek .... én is megfogom ha labradort, ha kiskutya jön szembe: nagy és lehet hogy van aki félne tőle, hiába birka-természetü.

2012. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

az oké,hogy megfogják ezzel nincs gond,meg azért örülök is,mert az én kutyámnak,sajnos rossz élményei vannak a nála nagyobb testűekkel azért is ugatja őket,nem tudtam róla leszoktatni :(


de akkor ne mondják már a kutyáiknak,hogy nem szabad,meg szépen viselkedsz stb..egyszerűen fogják meg és menjenek tovább..nincs bajom velük,csak tényleg úgy állítják be a kutyáikat mintha vad lenne..

2012. aug. 19. 10:30
 3/19 A kérdező kommentje:
amikor egyszer úgy találkoztam velük,hogy a gazdi messze volt akkor azon agyaltam,mondom mindig megfogják őket,most meg a gazdájuk sehol,akkor egy kicsit megijedtem,de amikor az ugatások ellenére sem jöttek közelebb a kutyák 2-m-nél akkor megnyugodtam,mert tudtam ha vadak lenének már rég nekünk jöttek volna...meg mint írtam a gazda úgy futott oda,hogy ugye semmi nem történt..meg ilyenek..mondjuk azt még nem értem,ha nem hallgat egyik kutya sem a gazdájára mért engedik el,múltkor a fekete keverék az út testen rohangált majdnem balesetet okozva..
2012. aug. 19. 10:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy voltak velük régebben gondok, ezért mindig megdicsérik őket, mert most jók. De lehet hogy meg akarnak ijeszteni egy kicsit, bár hogy minek az rejtély.
2012. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a problémád...végre normális kutyatartókkal találkoztál, akik nevelik a kutyáikat és nem engedik rá őket kontroll nélkül más ebekre :)

Én is szoktam "beszélgetni" a kutyával, miközben mások mellett haladunk el póráz nélkül: "nem, mellém", stb...vagy ha odaengedem, akkor a nyugodt hangsúly hatékony...mindegy, mit mondok, "szépen", vagy "ügyi vagy"

2012. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi probléma nincsen, ne értsd félre a gazdik viselkedését. Normális dolgot csinálnak, beszélnek a kutyához, nyugtatják, nehogy hirtelen megugorjon, vagy valami. Nekem bullterrier keverékem van, szelíd állat, de hajlamos hirtelen utánaugrani kutyáknak, de nem bántani akarja őket, hanem csak játszana. Amikor olyan helyen haladunk, hogy szűk a hely, rövidre veszem, és beszélek hozzá, hogy szépen nyugodtan viselkedjen.
2012. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy milyen múltjuk van a kutyáknak, lehet, hogy voltak szocializációs gondok amiket csak hosszabb munkával neveltek ki belőlük. Örülj neki, hogy végre két normális gazdi is van a környéketeken, egész biztos vagyok benne, hogy nem az a céljuk, hogy félelmet keltsenek másokban.

Az viszont nem túl jó, hogy a te kutyusod ugatja őket minden ok nélkül, és azt ne mondd, hogy nem tudod megnevelni mert olyan nincs.

A legjobban nevelt, legszófogadóbb kutyáknál is előfordulhat, hogy "visszaszól" a másiknak (pl. a tiédnek) aki belemászik az arcába és támadni próbál vagy ott peckeskedik, szóval ezért kérdezhették a gazdik, hogy nem volt e gond amíg odaért.

2012. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
a te a kutyád, ha meglát egy másikat rögtön elkezd ugatni. van olyan kutya amelyik ezt provokációnak veszi. ők visszahivják, megfogják az övéiket, nehogy a te hibádból bármi baja is legyen a kutyádnak.
2012. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nálunk egy komondoros jogász csávó volt ilyen, nem komplett az ipse, olyan fenyegetőzős-feljelentgetős fazon, tök rendes kutyája volt (nemrég elpusztult sajnos), ő meg úgy csinált, mintha minimum egy veszett bengáli tigrissel kolbászolna. Egyszer ki is engedte a "fenevadat" anyósékra, de a kutya békésen összeszagolt a mieinkkel, pisilt egyet, és visszament. Fogalmam sincs, mit akart ezzel elérni, szerintem komoly mentális problémái vannak. Annak viszont örülök, hogy az ilyeneknek többségében békés kutyáik vannak, nem olyan idegbetegek, mint amilyennek képzelik őket.
2012. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem golden retrieverem van, és bár nem számít nagytestűnek (ő a közepes kategória a kutyafajták között), soha nem engedem oda idegen kutyához. Általában mi is kisebb termetű ebekkel találkozunk.


Ha lánykám épp lábnál jön póráz nélkül, akkor ráadom a pórázt, és általában (ha kommunikatívnak tűnik a másik kutya gazdája) megkérdezem, játszhatnak-ismerkedhetnek-e. Akkor póráz levesz, kutyának pedig "mehetsz".

Szerintem ez teljesen normális, hogy helyben tartják őket, mivel nem ismerik egymást a kutyák, illetve Ti gazdik sem.

Beszélj velük, kérdezd meg, mehet-e a bandázás. Ha jól szocializált kutyákról van szó mindkét oldalról, akkor mérettől függetlenül nem lehet gond.

Jó kutyázást!

2012. aug. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!