Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy daganat található a...

Egy daganat található a kutyám nyakán, a fej alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónappal ezelőtt egy kis mirigyet éreztem a kutyám nyakán(Labrador retriever). Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de az idő múlásával az a daganat csak nőtt. A bőr külső részén volt érezhető, így gondoltam, hogy nem belső daganat. Viszont az elmúlt napokban már kb. 5 cm átmérőjű volt. Reggel, mikor felébredt éreztem, hogy nedves volt a nyaka és mintha az a daganat is kisebb lett volna. Kifakadhatott? Mi lehet/lehetett ez?

Mivel szegénykém már 8 éves, nem szívesen műttetném, ebben a korban már veszélyes az állatoknál.


2012. aug. 20. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A mai műtéti technikák már alkalmasak idősebb kutyáknak a műtésére.

Egyáltalán, megnézted pontosan, milyen az a valami most?

Vidd csak el orvoshoz, mert le kell kezelni és meg kell állapítani, mi is okozza az elváltozást.

Egy komoly fertőzés sokkal károsabb a kutyádra, mint egy orvosi beavatkozás.

2012. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz. Ha megsérül a daganat, az onnantól életveszélyes is lehet. Nagyon könnyen elkaphat más betegséget is, ami nagyon könnyen legyűri a 8 éves kutyádat.
2012. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nézesd meg orvossal mindenképp, az is lehet, hogy belement egy tüske, és a szervezet most löki ki. nekem a kutyám oldalán volt. és egy nagy akáctüskét szedett ki az orvos amikor tisztitotta. ja, és nem kellett altatni, csak helyi rézéstelenités.
2012. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!