Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogom oldalán...

Francia bulldogom oldalán daganat nőtt lehet e az oltástól?

Figyelt kérdés
2 napja vittem el beoltatni veszetség ellen a kis 5 hónapos francia bulldogom. A doki azt mondta, hogy ajánlott lenne neki be adni már rögtön akkor a lyme kór elleni első oltást is. A veszetséget a tarkójába kapta a lyme kor ellenit meg az oldala tájékára. Tegnap délután amikor simogattam vettem észre, hogy az oldalán nőtt egy nagy pukli (daganat). Előfordulhat, hogy az oltás miatt ? nem fáj neki tegnap játszani is voltunk lenne vele a kertben nem látszik rajta, hogy bármi gondja lenne

2012. jún. 9. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja. Oda fecskendezte be az oltóanyagot, és nem áradt szét, hanem ott maradt az összes egy helyben. Gondolom kissé puha. Masszírozgasd neki finoman.
2012. jún. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én elég keménynek érzem de lehet csak az ijedten éreztem úgy
2012. jún. 9. 08:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oltástól van. Majd felszívódik.
2012. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg attól van.

Más: én nem oltattam volna be Lyme kór ellenivel, mert nem sokat ér. 2 ismerősöm kutyája is fertőződött már meg Lyme vírussal úgy, hogy oltva voltak ellene. Ráadásul ez az oltás eléggé májkárosító.

Ne engedd a dokinak, hogy mindennel lehúzzon. Ha a kutyád egészséges, akkor a veszettségi és kombinált oltáson kívül nem kell más. ja de, 3 havonta egy féreghajtó.

Kullancsok ellen inkább úgy védekezz, hogy rendszeresen teszel rá spot-on készítményt, és ha füves részen voltatok, akkor átnézed.

2012. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugyan ez történt az én kutyámmal is csak neki még mindig van ott pukli és már egy hete voltunk oltani és kezdek félni.

most már csökkent a pukli tehát szerintem az oltástól van.

2012. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a pukli igen lassan szívódik fel. Nem kell piszkálni.
2012. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztató választ:-)
2012. jún. 9. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!