Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért dörgölőzik a kutya a...

Miért dörgölőzik a kutya a lábunkhoz úgy, mint egy macska?

Figyelt kérdés
Nemrég vette fel ezt a viselkedést, talán mert az felugrálásról leszoktattuk. A macskától leshette el? Egy éves mudi szuka, nem tüzel, falkavezéri problémák nincsenek, nagyon engedelmes, alázatos, szelíd. Sokat sétálunk, van vele foglalkozva. Nem zavar, nagyon aranyos, de kíváncsi lennék az okára :)

2012. aug. 20. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék, hogy ez mitől van. Nekem a Pulim csinálja ugyan ezt csak nálunk nincsen macska.
2012. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs macska és a törpeuszkárom csinálja..:D
2012. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán fel akarja venni a szagod vagy éppen azt akarja ezzel a dörgölőzéssel elérni hogy érezzen rajtad az ő szaga.De lehet egyszerűen csak rossz szokás.
2012. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bogii10 ***** válasza:
Lehet hogy a szeretetét fejezi ki - akár így, vagy esetleg el akar nálad érni valamit, egy finom falatot :D Szerintem nagyon aranyos az én vizslám is dörgölőzik, és mindig hanyatt vágom magam rajta hogy milyen aranyos :)
2012. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
69%

Egy csomó szokás van kódolva az állatokba. Több macskánk és kutyánk is volt már, volt hogy egyszerre csak egy, volt, hogy több, volt, hogy vegyesen, szóval tudtak "tanulni" egymástól, viszont egy csomó dolgot nem láthattak.

Például a kutya mikor jutalomfalatért kuncsizik: alulról felfelé néz, amitől az embernek megesik a szíve. Tudom, hogy nem lehet éhes, azt másképp jelzi.

Volt egy kutyánk, aki a lépcsőn mindig bal oldalt ment fel és a bal oldalt (tehát lefelé a másik oldalt) ment lefelé... Soha nem tanítottuk neki, hogy az emberhez képest hol legyen, nem "vezettük", csak öregebb korában, elhízás ellen sétáltattuk (kertesházban lakunk).

2012. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem a kuvaszom csinálja főleg ha apukám kér tőle valamit. Ilyenkor mindig hozzám dörgölőzik :-D
2013. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mudim van, ő is ezt csinálja. Lehet hogy ez is valami mudis dolog :D
2013. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem hízeleg, figyelmet akar.
2013. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem hízeleg.
2013. jún. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem minden kutya csinálja.
2013. jún. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!