Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány kutya ivartalanítása?...

Lány kutya ivartalanítása? (többi lent! )

Figyelt kérdés

sziasztok.

Egy havanese kutyám van és utána olvastam egy kicsit az ivartalanításának.De már annyi cikket olvastam , és a legtöbb ellentmond egymásnak.Mikor kell? első tüzelés előtt vagy után ajánlott inkább?Ha még tüzelés előtt megcsináltatjuk tényleg játékos marad kutya? azt is olvastam , hogy ha előtte csináltatjuk a műtétet akkor később bajok lehetnek a méhével.Máshol meg az ellenkezőjét.. Az anyukám azt mondta ha ivartalaníttatás után a tüzelés is elmarad , ez igaz?


2012. aug. 20. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mikor kell ezen a mai napig vitatkoznak. Valamelyik dogi szerint tüzelés előtt, valamelyik szerint első tüzelés után. Mindegy, hogy az első tüzelés előtt vagy után van ivartalanítva a kutya így is - úgy is játékos marad. Az ivartalanítás nem egy agymosás!

"azt is olvastam , hogy ha előtte csináltatjuk a műtétet akkor később bajok lehetnek a méhével"


Ez nem igaz. Mivel ha ivartalanítva van az azt jelenti, hogy kiveszik a méhét. Így nem lehet vele semmi baj. Ha viszont első tüzelés után van az ivartalanítás akkor már van egy kis kockázat, hogy lehet méh gyulladása ez már az első tüzelésnél elő fordulhat így jobb még tüzelés előtt ivartalanítani! És igen. Ivartalanítás után tényleg nem fog soha többet tüzelni. De pontosan ez a lényege! Ha nem tüzel nem lehet kiskutyája. Így nem élsz nem kívánt szaporulat!

2012. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.Mnet a zöld : )

A méhével kapcsolatban pontosan úgy írták , hogy azért lehetnek problémák, mert nem sikerül úgy eltávolítani ahogy kellene, de így belegondolva tényleg hülyeség .

2012. aug. 20. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
a mi 2 szukánkat tüzelés után ivartalaníttattuk, és "kutya bajuk" sincs.
2012. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy meg kell várni a fél éves 7 hós kort és akkor már gond nélkül ivartalaníttatható. Én is ezt az elvet vallom és ekkor ivartalaníttattam a kutyákat is és a cicákat is. Amerikában állítólag már 2-3 hónaposan is ivartalanítanak, de én ezt azért már túlzásnak tartom. Azért is jobb tüzelés előtt ivartalanítani, mert akkor még nem indul be a hormontermelés és nem alakul ki a "kaszos lázadás", ezért aranyos marad és olyan pajkos mint kölyökként. Én a mi tacsinkat sajnos az első tüzelés után ivartalaníttattam, és lettek némi komplikációk, de szerencsére nem túl nagyok. És utána sokkal könnyebben is tudtam tanítani. (Előtte nagyon makacs volt, és megnehezítette a dolgomat.)
2012. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*"kamaszos lázadás"-t akartam írni bocsi :P


illetve fél éves VAGY 7 hóst

2012. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindeninek!
2012. aug. 20. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ami itt letölthető, azt olvasd el.

2012. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!