Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon hiperaktív és már...

Nagyon hiperaktív és már túlzásokba megy. Ez meg fog még változni?

Figyelt kérdés
Van egy fekete labrador retriverünk, és mellette még egy tibeti spániel is. A labi most úgy háromnegyed éves, a tibi pedig olyan 2 éves lesz kb 2 hónap múlva. A labi mivel nagyságban és testtömegben fölényben van, ezért elég agresszívan játszanak. A labi van amikor még harap is! Ezt ki fogja nőni? Próbáljuk megnevelni, de sajnos olyan félévesen került hozzánk, és a kölyökkorában nem voltunk jelen... Amúgy aranyos, meg minden, csak néha már a túlzásokba megy, és nagyon beleéli magát.

2012. aug. 20. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt nincs tisztában a saját erejével. Az én kutyám még mindig nem tud rendesen játszani a kisebb kutyákkal, mert ő ahhoz szokott, hogy nem kell óvatoskodnia
2012. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vadul, szóljatok rá. Elvileg a tiberi is elintézi, ha megunja, de ha nem, közbe kell avatkozni. Jó lenne nagyobb kutyák társaságába is hordani, hogy megtanulja tőlük a rendet.
2012. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kinőni nem fogja a viselkedését a kutya, ha a gazdi elkezdi tudatosan nevelni akkor változik, ehhez érdemes szakember segítségét kérni és nem mindenféle internetes praktikákkal próbálkozni, kisérletezgetni!
2012. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem van egy shar pei-em 11hónapos de vele is ilyen gond volt hogy a kisebb kutyával durván játszott. Én elkezdtem kutyaiskolába hordani. ott nekem azt mondták hogy ha durvul szólak rá. De semmi képen se szabad megütni, hordjam őket minél többet más kutyák közé. Nekünk bevált. Próbáld meg te is. :)
2012. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hat nalunk 4 kutya van otthon, ket nagy testu, es ket kistestu. Egy palotapincsi, tibeti spaniel, labrador retriver, es egy oreg nemetjuhasz keverek. A tibeti spaniel, aki egyebkent nagyon aprocska, o neki a hangja potolja azt, ami testben nincs. Ok szoktak veszekedni sokat. Aztan a palotapincsi meg fel a labitol, es ezert mindig felmegy a lepcso tetejere, hogy a labi ne erje el. Mert a labi fel lepcsozni, nem tud mit kezdeni a hosszu labaival. Olyan kajlacska. Aztan meg az oreget nem hagyja nyugodni, talan azert mert rokonszenvet erez a mereteik kapcsan. Es, ha balhezik, akkor rendesen raszolunk, meg le is allitjuk, de egyszeruen mindig ujrakezdi... :/ Es mi igazan kutyaskornyeken lakunk, szoval nem hiszem hogy ezzel gond lenne.
2012. aug. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!