Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kötitek le "hiperaktív"...

Mivel kötitek le "hiperaktív" kiskutyátokat, bérházban lakó, a hét nagy részén otthoni ülőmunkát végző gazdik?

Figyelt kérdés

Nemsokára öt hónapos lesz az eb, egész nap játszani akar. De nekem meg dolgozni kell. Mielőtt azt mondanátok, hogy vigyem ki, futtassam meg reggel-délben este aztán elfárad és hagyni fog,leírom, nem tudom még kivinni, mert az utolsó védő oltása most fog következni... önhibámon kívül.Futtatom itt a lakásban reggel is este is -hát játszunk, na:)-, olykor napközben..de hát ez nem elég. és tudom h nem is ez a módja. Hasznos ötletek?

És azt hiszem kicsit elrontottam már azzal, hogy napközben sokat van az ölemben, de egy idő után automatikusan felkapom, mert egész nap nyámnyog valamit -hiába takarítok, hiába teszek fel már mindent a polcra, mindig talál valamit.- én pedig féltem h hátha esetleg olyat talál, amitől baja lehet. De mért találna, csak aggódom... :/

Szóval a felkapkodás helyett valami egyéb. Azért is csinálom ezt, mert akkor alszik, és nyugton van. Ez egy pici lakás, jól teletömve mindenféle bútorral, nem tudom máshova elzárni.

köszönöm az építőjellegű válaszokat.


2012. máj. 3. 19:34
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
persze nyilván emn hiperaktív, de hihetetlenül sokat mozog akkor is :)) - tényleg olyan mint egy ember gyerek...
2012. máj. 3. 19:36
 2/20 anonim ***** válasza:
Játékai vannak?Mert ha talál valami jó játékot(pl.egy játékcsont,sípoló kacsa)azzal sokáig elvan :P
2012. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt folyton játszó kölyökkutyám. Én megneveltem, tudom könnyű mondani, de ha egyszer rászóltam, hogy menjen innen, foglalja el magát, akkor hiába kaparászta a lábamat, kezemet, nem FIGYELTEM rá, egyből abbahagyta.
2012. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
van neki egy macija amit gyilkol, meg vettem neki sípoló labdát, dehát olyan bumburnyák, h azt hiszi az a játék, hogy mi nyomkodjuk neki - labda sípol- és ő izgatottan körbe ugrálhatja, és minket is van miköüzben a kezünkben van és nyomkodjuk, ő pedig jáccásból ugatgatja közben. De ha eldobom neki, akkor semmi. Picit nagy, leehet az a baj h nem férbe direkt a szájába, de azért még focizhatna vele. De azt se. A macit kell dobni neki meg húzni vele és kész. ennyi. Nem egyszerű tágítani a repertoárját :D
2012. máj. 3. 20:17
 5/20 VBeata81 ***** válasza:
Nem sokat tehetsz. Öthónapos kölyök, majd szétrobban az energiától, és nem mozoghatja le. Próbáld tanítgatni új feladatokra, az lefárasztja az agyát. Egyébként pedig számold vissza a napokat, és kapard össze a maradék türelmed. :)
2012. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Attól füg milyen fajta kutya??
2012. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
háát, ez egy csivava.
2012. máj. 3. 21:32
 8/20 A kérdező kommentje:
de igen érdekes kis manó ez, próbálom tanítgatni, perszer reggel, amikor még éhes. Az elején ment is az a módszer, hogy pl. "ülj" és akkor mutatom neki a falatot, és közben leültetem elmondom neki hogy ez most az "ülj", és kapja a falatot. csinálta is. Szerintem nem volt durva, finoman lenyomtam a fenekét. Majd megsimiztem. Aztán még a második nap is lehetett vele, de a harmadik nap már...inkább körbeugrált egem falattal a kezemben, meg nem jött oda, "csak ne kelljen tanulni". Pedig bizti éhes volt ám :D én nem értem ezt az ebet...
2012. máj. 3. 21:38
 9/20 A kérdező kommentje:

amúgy minden kerek, ha játszani kell vagy ölbe feküdni akkor minden okés nála.

Hámhoz már egészen hozzászokott, ahhoz képest h az elején mit produkált....:/

2012. máj. 3. 21:40
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó oltás? Akkor már kiviheted, ilyenkor már nagyon minimális a kockázat. Az immunitás nagyrészt már ilyenkor is kialakult.
2012. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!