Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor macska evett a kutyám...

Kóbor macska evett a kutyám kajájából, lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Kiskutyám még csak az oltási sorozat első fázisában van, és a veszettség elleni oltás csak az utolsó körben jön. Tehát veszettség ellen nincs még beoltva. Most vettük észre, hogy egy macska állandóan dézsmálja az ennivalóját, kell tartanunk valamitől?

2012. aug. 20. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Macskák között nem olyan járványos a veszettség, mint kutyáéknál. Bár hála az oltásoknak, már azok között sem gyakori. Ettől ne parázz. Elég kicsi az esély rá százalékban.


Amúgy meg elég birka kutya lehet, ha hagyja, hogy a macska kilopja neki a szemét is! A macska meg addig rá fog járni a kajára, amíg lehetősége van rá. Lopós jószág.

2012. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Veszettség nem nagyon van az országban kutyákban és macskákban. Rókákban terjed leginkább, de a veszett állatok nem élnek sokáig fertőzötten. Mást meg nem tud elkapni, mert az egyik kutya, a másik macska. Maximum bolhát.
2012. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen helytállóak az előttem szólók tanácsai. Sajnos olyan macskák, amik mondjuk vidéken, kóbor cicaként járnak-kelnek, összeszedhetik a veszettséget, mint minden emlős. Ezért van a macskák számára is veszettség elleni oltás.


Ugyanakkor a veszettség nem terjed könnyen. Harapás útján lehet elkapni, illetve úgy, hogy testnedveken (nyál, vér, stb.) vérző sebbe kerül a kórokozó. Tehát a veszettségtől nem nagyon kell tartanod.


Viszont sajnos lehetnek olyan betegségek, amiket egy macska hordoz, de rá nem veszélyesek, viszont a kutyusra igen. Városi kutyáknál azt is javasolják, hogy amíg az oltási fázis nem ér el egy bizonyos szakaszba sétálni se menjen a kölyök. Így csak azt tanácsolhatom, hogy tartsátok távol a macskától, de más kutyáktól is. Azt a pár hónapot ki lehet bírni.

2012. aug. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző voltam, kimaradt egy szó, azt akartam írni, hogy "testnedveken keresztül".
2012. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutya előtt mindig étel van? Ha igy van akkor azt szüntesd meg, csak amig enni adsz (10-20 perc napi 3-4-szer) addig legyen a tálja neki elérhető helyen számára és utánna el kell venni a tálját (akár marad étel benne akár nem)és igy a macska se lesz amibe beleegyen és majd lassan elszokik onnan mert fogja látni, hogy ott ugy se talál semmi ételt.
2012. aug. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos vidéken élek igen és az elmúlt pár hónapban találtak errefelé veszett állatot, sőt szarvasmarhát is kellett elaltatni az egyik farmon, mert elkapta. Igazából nem csak a veszettség miatt kérdeztem, hanem mert hallottam, hogy van olyan betegség, ami a macskáról át tud terjedni a kutyára és akár halálos kimenetelű is lehet a blöki számára. Az egyik válaszoló mondta, hogy az baj ha el tudja lopni a kaját, pár hónapos még a kutya, egy macska nagyobb nála így még fél tőle, illetve azt sem tudja mi az a macska.
2012. aug. 23. 22:27
 7/7 anonim válasza:
Nem lessz attol baja :) a mamám macskáját is száraz kutyatáppal etettük amikor ott voltunk
2014. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!