Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis tacsim átment a szomszéd...

A kis tacsim átment a szomszédba és az ott élő nagytestűek halálra marták tehetek-e valamit hivatalosan?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
:(( sajnalom :(
2012. aug. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke! Felelőtlen voltál. Annyit tehetsz, hogy mielőtt kutyát veszel magadhoz, gondoskodsz a megfelelő kerítésről. A te kötelességed megoldani, hogy a kutyád ne tudjon kijutni a saját telkedről! A szomszédodat semmiféle felelősség nem terheli.
2012. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos, a 2-esnek jogilag igaza van, az más dolog, ha a szomszéd otthon volt, és esetleg hallotta a hangokat, miért nem ment ki "rendet tenni".

Vagy éppen te miért nem csöngettél be hozzájuk, amikor már láttad, hogy baj van?

2012. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha bizonyítható, hogy a szomszéd hibájából ment át (mert például olyan kerítésrész volt hibás, amit az ő feladata lett volna karban tartani), és bizonyítható, hogy a tacsit olyan típusú kutyák marták halálra (tehát az állatorvos boncolás után kiállított neked erről hivatalosan használható papírt), akkor talán. De csak nagyon talán.
2012. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom:(

De Neked volna gondoskodnod róla, hogy ne juthasson ki a kertből, innentől semmit nem tehetsz.

2012. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akumi! Attól, h esetleg a szomszéd kerítése volt nemjó, nem az ő kutyái hagyták el a területet, hanem a kérdezőé. És bizony az adott kutya tulajdonosának feladata megakadáloyzni a kutya szökését - törvény szerint.
2012. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, ennyire nem vagyok ebben otthon, ezért írtam, hogy nagyon talán :)
2012. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Egyértelmüen te vagy a hiábás a kutya haláláért.
2012. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az csak szokásjog, hogy a szomszédok közül ki melyik oldalon tartja rendben a kerítést, erre nincs jogszabály. Tehát ha a kutya át tudott menni, az a gazda felelőssége. Nagyon sajnálom a kuytust.
2012. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!