Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadható-e, ha egy kutyus...

Elfogadható-e, ha egy kutyus hirtelenharagú?

Figyelt kérdés
Foxink bizonyos helyzetekben felhúzza magát, és rákap a kezünkre, de szinte azonnal megbánja és hanyatt is dobja magát. Ezek a helyzetek tulajdonképpen lazán elkerülhetőek, csak hát számunkra teljesen érthetetlenek. Például nem szereti, ha valaki átkarolja, vagy ha álmában hozzányúlnak anélkül, hogy előtte szóval felébresztenék. A szüleim szerinte korábban traumatikus élmények érhették ilyen helyzetekben (befogadott kutya), és egyszerűen el kell fogadni ilyennek, be kell tartani a "szabályait". Én meg amondó vagyok, hogy egy normálisan nevelt kutya soha semmilyen körülmények között nem szabadna, hogy agresszívan viselkedjen, és az esetleges korábbi traumák kiheverésére nem feltétlenül elegendő az, hogy egy éve mindenki csak a kedvét lesi, ajnározza. Olvastam a neten sokat falkavezérségről, kutyanevelésről, de itthon csak legyintenek rá. Az előző kutyánk nálunk nőtt fel, 18 évet élt, családtagként kezeltük, soha semmilyen falkavezérséggel kapcsolatos szabályt nem tartottunk be (nem is tudtunk róluk), mégsem volt soha agresszív, akár vadidegen gyerekek birkózhattak vele.
2012. aug. 21. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként mennyi idős? De ez mindenképp gáz és Neked van igazad. Keress fel egy tüköriskolát, mert terápiás foglalkozással ki lehet-és kell(ene) is nevelni belőle!
2012. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem fogadható el. Keress kutyaiskolát. A kutya nem bánja meg a harapást, azért dobja magát hanyatt, mert tudja, hogy akkor nem kap büntetést - ez egy tanult viselkedés. Ha rákap a kezedre, büntetésként zavard el vagy nyomd le a földre.
2012. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kétévesen került hozzánk, most 3 éves. Elzavarás, lenyomás nem működik, mert az ilyesmire kimondottan agresszívan reagál. Az első gazdájánál a kertben körülkerített részben nagyrészt egyedül volt, aztán a gazdája kirakta az erdőbe, mert állítólag megkapta a szomszédot. Hozzánk az erdőből sétált be. Nem tudom, hogyan bánt vele, de a keménykedésnek a legkisebb jelére morog és kap. Ha például azt akarjuk, hogy kimenjen valahonnan, akkor először mi kimegyünk, és úgy kihívjuk, mert ha bentről zavarjuk, attól begurul. Csak az udvarias viselkedést tűri.
2012. aug. 21. 13:38
 4/19 anonim ***** válasza:
Keress egy jó kutyasulit, és rakjátok rendbe a sorrendet otthon. A kutya azért ilyen, mert azt hiszi, hogy megteheti. Akármilyen traumatikus élményei is lehetnek a háttérben, meg kell neki mutatni, hogy az agresszió nem megoldás, és hogy sokkal békésebb életet is lehet élni. Neki is jobb lesz, ha megtanulja, hol a helye és hogyan kell viselkedni :)
2012. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
kan kutya ugye??
2012. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot és elnézést kell kérnem, de nekem a hajam az égnek áll az olyan válaszoktól mint a legelső...


MERT:

Nem kell, hogy tükörsuliba menj, nem igaz, hogy csak ott tudnak segíteni és nem igaz, hogy az egyetlen iskola ami ér valamit.

2012. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kan kutya, igen.
2012. aug. 21. 14:45
 8/19 A kérdező kommentje:
Kutyasuliban nagy válogatási lehetőségünk nincs, mert itt a városban csak egyetlen egy van. Oda még nem mertem elvinni, mert más kutyákkal szemben kifejezetten undok és támadó, szerintem pár perc alatt kiutálnának minket onnan.
2012. aug. 21. 14:46
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
én azt gondolom, hogy amikor a kutya alszik, és hirtelen valaki hozzányul, joga van megijedni, ez minden jólnevelt kutyánál előfordulhat, hogy ilyenkor odakap. viszont nincs joga bennetek megharapni azért mert ő valamin felhuzta magát. Amikor ezt csinálja, akkor egész egyszerűen megfognám és kipenderiteném a házból, vagy bezavarnám a helyére. ha hivjátok és nem megy, akkor ott kell hagyni. nem kell ide semmiféle tüköriskola, meg rehab. Álljatok a sarkatokra, és neveljétek meg.
2012. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Jó megoldás a kutyaiskola is, de elsősorban már ettől a perctől kezdve el kell kezdeni a ráncba szedését. Az iskola nagyon hatásos is tud lenni, meg minden, de nekem az a véleményem, én is jártam, hogy ott csak tanácsokat adnak, minden rajtad áll, neked kell otthon gyakorolni vele, betartani amit a kiképző mondott. Valamennyire jót tett nekem is, de ha otthon nem gyakoroltam, a kutya nem fejlődött. Legelsőnek ha begurul, úgy kizavarnám a házból, hogy na. Kint eljárhatná a magáét. Ne egy kutya irányítson már! Odakap, akkor nem nyúlsz hozzá, hanem kifelé irányítod. Muszáj lesz neki kifáradni. Azért dobja hanyatt magát, mert akkor azzal minden el van intézve. Ha alszik valóban nem szabad hozzányúlni, még a legszelídebb kutya is reagálhat hirtelen morgással. Itt a sarkadra kell állni, és ettől a perctől kezdve nem engedni neki a hangulat változásait. Még hogy udvariasan kell vele bánni!
2012. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!