Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadható-e, ha egy kutyus...

Elfogadható-e, ha egy kutyus hirtelenharagú?

Figyelt kérdés
Foxink bizonyos helyzetekben felhúzza magát, és rákap a kezünkre, de szinte azonnal megbánja és hanyatt is dobja magát. Ezek a helyzetek tulajdonképpen lazán elkerülhetőek, csak hát számunkra teljesen érthetetlenek. Például nem szereti, ha valaki átkarolja, vagy ha álmában hozzányúlnak anélkül, hogy előtte szóval felébresztenék. A szüleim szerinte korábban traumatikus élmények érhették ilyen helyzetekben (befogadott kutya), és egyszerűen el kell fogadni ilyennek, be kell tartani a "szabályait". Én meg amondó vagyok, hogy egy normálisan nevelt kutya soha semmilyen körülmények között nem szabadna, hogy agresszívan viselkedjen, és az esetleges korábbi traumák kiheverésére nem feltétlenül elegendő az, hogy egy éve mindenki csak a kedvét lesi, ajnározza. Olvastam a neten sokat falkavezérségről, kutyanevelésről, de itthon csak legyintenek rá. Az előző kutyánk nálunk nőtt fel, 18 évet élt, családtagként kezeltük, soha semmilyen falkavezérséggel kapcsolatos szabályt nem tartottunk be (nem is tudtunk róluk), mégsem volt soha agresszív, akár vadidegen gyerekek birkózhattak vele.
2012. aug. 21. 13:14
1 2
 11/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szerintem elsősorban most nem kutyaiskola kell,hanem vasszigor.

A kutya van értetek,nem ti a kutyáért. Az hogy régen trauma érte egy dolog, mostmár jó helye van, illene neki meghálálni a törődést.

Semmi nemű agressziót ne nézzetek el neki, minden rossz húzását toroljátok meg,még akkor is ha hanyatt vágja magát,hisz ezzel ugyan megadja magát,de megtanulta "felhasználni" ellenetek.

A foxit simán elbírod,meg tudod rázni a nyakbőrénél fogva,ha valami rossat csinál, általában ez a fogás be szokott válni...

2012. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ki szoktuk zavarni, ha megkap, olyankor fülét-farkát behúzva besunnyog az óljába, de hogy ilyenkor bármin is elgondolkodna, azt kétlem. Ezek a szituk egyébként tuti, hogy valami miatt félelmet keltenek benne, azért támad, ez olyankor látszik is rajta. Tulajdonképpen a cél az lenne, hogy maximálisan megbízzon bennünk, semmilyen helyzetben ne érezze fenyegetve magát, ne induljanak el nála önvédelmi reakciók.
2012. aug. 21. 15:40
 13/19 anonim ***** válasza:

az oké,hogy nem akartok neki rosszat, de ha hagyjátok amit csinál az sem jó..


tanulja meg nem Ő az úr!! hanem ti!!


amikor oda kap,morog stb akkor el kell zavarni onnan és nem foglalkozni vele,majd megtanulja mi a helyes és mi nem!!

nem feltétlenül kell kutyasuliba vinni,de ha nap mint nap foglalkoztok vele és sose engeditek neki a helytelen viselkedést akkor suli nélkül is helyre jön,de ha persze inkább a kutyára hagyjátok a dolgot akkor a suli a célszerű!!

amúgy meg nem fognak kirúgni a suliból,mielőtt bármit kezdenének kell egy szocializációs tréning és utána mehet egy engedelmességi tanfolyam vagy bármi egyéb,felhívod a sulit elmondod mi a gond és akkor tanácsolnak vmit..

2012. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy le kellene szoktatni róla, csak hát nehéz, mert az ember nem haraptatja direkt meg magát. Eddig összesen 4-5 alkalommal csinált ilyet az egy év alatt, mert a saját érdekünkben is kerüljük a veszélyes helyzeteket. Tegnap a földön ültem, jött, hogy simogassam, beheveredett a lábam közé, én hülye meg azt hittem, egy év alatt már bízik bennem annyira, hogy ölelgethetem, hát nem, rögtön rákapott a kezemre. Ki is zavartuk, másnapig nem szóltunk hozzá. Csak hát ahhoz, hogy tartósan leessen neki, mit nem szabad, ismétlődően kellene ezt megtenni, nekem viszont eszem ágában sincsen ezek után ölelgetni csak azért, hogy megharaphasson, hogy kiküldhessem. Kissé fájdalmas kutyanevelési módszer számomra. Olyan szempontból kiszámítható a kutya, hogy pontosan tudjuk, mi az, ami agressziót vált ki belőle, viszont egyikünk sem olyan bátor, hogy direkt provokálja a kutyát, csak hogy nevelhesse.
2012. aug. 21. 17:23
 15/19 anonim ***** válasza:
figyelj, akkor ha igy csinál, ne zavard ki, hanem fogd meg a nyakörvénél, emeld meg, pár másodperc, és tedd le. ha ujra csinálja, akkor ujra. meg fogja tanulni, ha igy viselkedik, utána kellemetlen érzés lesz neki.
2012. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem mered elvinni suliba, mert problémás. A kutyaiskolák sosem a tökéletes kutyáknak kellenek, hanem azoknak, amikkel probléma van. A tiéddel van, a segítség a kutyaiskolában van, vidd el.
2012. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem kell szétharaptatni magad. Mondok egy remek bizaloméptő gyakorlatot: ráraksz egy szájkosarat a kutyára (előtte nem árt, ha hozzászoktatod rendesen, mert hazavágja az egészet, ha zizeg miatta), lefekteted, lehetőleg az oldalára, de majd úgyis elborul útközben remélhetőleg; megfogod a nyakörvét, aztán elkezded simogatni, tapogatni, szép óvatosan, de határozottan, nem elkapkodva a kezedet, csak ha beidegesedik, csak megállsz a mozdulatban és kivárod, amíg befejezi a hisztit. Így végigtaperolhatod az orrától a lábujja közéig, egészen addig, amíg nem hagyja teljes nyugalomban a műveletet. Akkor pedig simogathatod még pár percig, hogy jó élménye legyen az egészről, ne kényszernek gondolja, mert azzal végső soron nem haladtál sokat. Nem két perc lesz elsőre gondolom, viszont így sérülés veszélye nélkül megmutathatod neki, hogy neked bármikor és bárhol jogod van hozzáérni, és nem ijedsz meg tőle, egyúttal meg is bízhat benned, mert nem használod ki a helyzetet. A lényeg, hogy fokozatosan haladj, told ki a kutya tűrőképességét, ne rögtön megszorongatni akard, viszont gyakorolj vele minden nap. A szájkosár remek eszköz, megvéd téged és magabiztosságot ad, használd :)
2012. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Akumi, köszi szépen, ez nagyon jó ötlet, ezt fogom csinálni! Van is itthon szájkosara, mert megnyíratni is csak azzal tudtuk, hiába magyaráztuk neki, hogy különben nagyon melege lesz nyáron (drótszőrű). :)
2012. aug. 22. 14:16
 19/19 anonim ***** válasza:

"Bocsánatot és elnézést kell kérnem, de nekem a hajam az égnek áll az olyan válaszoktól mint a legelső...


MERT:

Nem kell, hogy tükörsuliba menj, nem igaz, hogy csak ott tudnak segíteni és nem igaz, hogy az egyetlen iskola ami ér valamit."

Kedves Válaszoló, elárulnád, mégis mitől áll égnek a hajad? Ugyanis :

-én egy szóval se írtam, hogy az egyetlen iskola, ami ér valamit. Mégis ezt melyik mondatomban rejtőzve olvastad??!??!

-Ki mondta, hogy CSAK OTT tudnak segíteni???

Én csak ajánlottam egy iskolát. És nem gondolom, hogy csak a tüköriskola a jó. Úgyhogy elnézést, de ezekután nekem áll égnek a hajam az ilyen válaszolóktól, akik kiforgatják az ember szavait, csak mert segíteni próbál egy problémás kutyán! Gratulálok!

2012. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!