Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nem fém szájkosarat...

Milyen nem fém szájkosarat vegyünk malinois kutyánknak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
én az auchan-ban vettem az én malinoisomnak műanyag szájkosarat.
2012. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a bőrszájkosár híve vagyok.
2012. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
KÖszi! Írjatok, légyszi érveket ellene- mellette! Olvasok sokat a témában de nem győztek meg eddig a cikkek, tényleg nem tudom eldönteni.Esetleg mondjuk a Fressnapfban lehet próbálni, és amelyik "tetszik" neki, azt válasszam?
2012. aug. 21. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy Puli mixem és egy Colliem van, mindkettőnél haltit, másnéven szájszíjat használok.

Úgy látom, ez a kutya számára is sokkal kényelmesebb, mert tud benne lihegni, nem izzad bele az orrész és akár a sétánál is sokat segít. Árban sem rossz, szerintem a Malidnak kb. akkora feje van, mint az én Colliemnak, az a méret 1500 ft.-ba kerül.

Remélem tudtam segiteni! :)

2012. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszi!

A haltit elogadják a buszon, illetve a közterületesek? Nekem is szimpibb egyébként, csak kisgyerekkel együtt nem akarok senkivel vitázni...

2012. aug. 21. 17:34
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mivel a haltival teljesen ki tudja nyitni a száját, ezért laza póráz esetén oda tud csípni embereknek...ha bízol a kutyádban, akkor használhatod :)

DE nekem már szóltak néhányszor BKV-n, hogy szájKOSARAT kérnek legközelebb...


Nekem a fém szájkosár a legszimpatikusabb: ha jó a méret, akkor a kutya teljesen ki tudja nyitni benne a száját, tehát ebben a kánikulában rendesen tud lihegni. Nagyon nehezen törik el, strapabíró. Ha megtámadják, akkor azért tud vele védekezni, mivel ÜT :D persze meg kell nevelni, hogy ne dörzsölje az emberek lábához :)


Roti-nj keverékemnél műanyag szájkosarat használok. A BKV-ra, utcára arra jó, hogy látják, van vmi az orrán :D Egyébként egy mozdulat és leveszi, mert az arcorri rész csak egy adott részét fedi, ha meg feljebb húzom, akkor szoros a nyakánál fent.

Elég hamar törnek a pálcikák, nekem 2 le is tört alul, így a harmadikat én vágtam ki, így a nyelvét ki tudja lógatni, teljesen jól tud lihegni benne!


A bőrt sok kutya nem szereti, mert nincs tartása, mindenhol hozzáér a bőrükhöz...illetve nedvességtől meg is keményedik.


A textil, vászon, nejlon szájkosarakat utálom, maximum állatorvoshoz, kozmetikához tudom elképzelni. Ugyanis a pont jó méretben csak nagyon kicsit tudnak lihegni a kutyák, ha meg akkorát vennék, hogy rendesen tudjon lihegni (amennyire most a műanyagban), akkor alapesetben lóg a pofáján, túl nagy...tudom, már próbáltam

2012. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Végiggondolom amiket leírtatok:).
2012. aug. 21. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Haltit elméletileg nem fogadják el a buszon. Én is a fém szájkosarat szeretem. Műanyag elég könnyen elpattanik, ami az én két bal kezemnél kizárt, hogy le ne ejtsem vagy oda ne verjem valamihez, a bőr meg, mivel nem merev összeesik, nem tartja a formáját és sok eső után (pedig nem esőben volt tartva, csak sétáltatásnál érte) kissé megkeményedett és nem is nagyon nyerte vissza eredeti formáját, meglapult, a pofájukhoz állandóan hozzáért, sokszor zavarta őket.
2012. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen elfogadták mindkét kutyánál, sőt, a puli mixemnél többször is megállítottak már, hogy " héé, szájkosár?", mivel fekete a szőre és nem látszik, de mikor odamutattam, teljesen elfogadták.

Mivel neked sem tipikus harcikutyád van, szerintem elfogadják majd neked is, az ilyen rókaképű kutyáknál, mint a collie vagy egy belga nem kötözködnek.Legalábbis nekem edig ez volt a benyomásom.

2012. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!