Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos azt mondta,...

Az állatorvos azt mondta, hogy kötelező lesz január elsejétől szájkosarat, vagy egyéb harapásgátlót használni a közterületeken. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem ?

Figyelt kérdés

-Ez tényleg igaz?Elég furcsa lenne,ha az utcán mindenhol szájkosaras kutyák sétálnának..

-Minden kutyára kötelező?(az igazságtalanság lenne,ha mondjuk a zsebkutyáknak nem kellene)

-Mire gondolt egyéb harapásgátlók alatt?Mi mással lehet helyettesíteni a szájkosarat?



2012. aug. 20. 19:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Láttam már tv-ben ilyen erősebb textilből készített szíjszélességű valamit, amivel teljesen körbetekerték a kutya száját. Persze ettől szegény egy picit sem tudja kinyitni a száját, nem úgy, mint a szájkosárban.
2012. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem lesz kötelező, már régóta az.
2012. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ilyenre gondolhatott.

2012. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

tudom hogy kötelező a szájkosár, de nem adom rá a kutyámra, viszont mindig magamnál tartom... ha belém köt egy közterületis (szerintem ezt vidéki kisvárosokban amugy se veszikolyan szigoruan) ráteszem a kutyámra és megmutatom neki hogy mit csinál a kutya:


más kutyák probálják lehuzni magukrol ezt a szájkosarat... ő áll és nézi a földet mint aki lebénult, és semmit nem hajlandó csinálni max leülni...


amugyse egy véreb....

2012. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy lesz kötelező,eddig sem volt az.
2012. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Csak azokon a településeken kötelező, ahol a helyi önkormányzat előírja. Nincs olyan tv, h az egész országban kötelező.
2012. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

idézet a törvényből:

"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)27 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

2012. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha a lakóhelyed olyan rendeletet hozott, ahol kötelező a szájkosár bizonyos feltételekkel, akkor bizony, az alapján kell sétáltatnod a kutyád. Nálunk 50 cm felett kötelező.
2012. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
ÉS fehérváron mi a helyzet? (bocs az offért, de nem tudom hol kell megnézni), mert a kutyám mindennél jobban gyűlöli a szájkosarat
2012. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%
Igazság szerint közterületen pórázzal és szájkosárral kellene sétáltatni az állatokat. Ezt illene betartani, de a mostani törvények szerint a támadó természetű ebekre kötelező a szájkosár. Nekem is szelíd kutyám van, nem nagyon adom rá, maximum nálam van, ha úgy adódik ott van. amúgy veszélyes vagy hirtelen természetű kutyáknál hasznos is lehet. Hallod, inkább a zsebkutyákra adnám rá, mert azok közt is van olyan, ami majd le szakítja a nadrágot az emberről!!
2012. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!