Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler első kutyának?

Rottweiler első kutyának?

Figyelt kérdés
Nemsokára költözök és szeretnék egy kutyát venni, mindig is egy roti volt az álmom. Sokat olvastam róluk, volt egy kutyánk is akit az utcáról fogadtunk be, fiú volt, levert és öreg. Pár hé alatt teljesen kikupáltuk, imádtuk és ő is minket. Én olyan szintű ragaszkodást mégsosem láttam egy állattól sem komolyan mondom. Vittem sétálni, közben bújogatott, megvédett mindenkitől, jó házőrző volt nem csinált semmi rosszat (de tényleg!!), soakt játszottam vele, úgy bántam vele mintha a gyerekem lenne (amit tudom nem szabad...) gügyögtem neki nyavajogtam közben jó hülyén nézett rám félre bólintott fejjel hogy mit magyaráz egy a hülye kb :D Szegény meghalt, másfél évet volt velünk :( Szeretnék egy rotit venni majd, és az érdekelne, hogy szerintetek egyedül ha sok időt fordítok rá akkor "normálisra" tudnám nevelni? Ivartalanítani nem igazán szeretném, fiút akarok.
2012. aug. 22. 11:33
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:

Általában nem ajánlják első kutyának, mert EMBER kell hozzá, aki következetes és gfegyelmet tud tartani.

De nem lehetetlen.

(Egy barátnőm szintén első kutyának vett rotit, igaz szukát, de soha nem volt vele baj. póráz nélkül sétált és egyetlen pisszentésre láb mellett volt)

Gondosan válaszd meg a tenyésztőt és lehetőleg ne a legharciasabb kölyököt válaszd az alomból. Járj vele kutya ovódába és iskolába, ahol mindketten sokat tanulhattok.

Mielőtt magadhoz veszel egy kölyköt ajánlom olvass könyveket is a nevelésről (Jan Fennel)

Jó kutyázást kívánok.

2012. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha viszed kutyasuliba akkor lehet első kutya mert ott felkészítenek úgymond és sokat segítenek hogy neveld meg..

de elkényeztetni gyereknek nézni tényleg NEM SZABAD!!

mert akkor a fejedre nőhet, ezért is fontos a kutyasuli megtanítanak,hogy értsed meg a kutyád :)

2012. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnos nincs 40km-es körzetben kutyasuli :( azért is gondoltam, hogy egyedül birkózok meg a neveléssel.
2012. aug. 22. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

olvas sokat a kutya nevelésről -Jan Fennel, Cesar Milan-ezek a legjobbak, illetve, beszélj majd a kiszemelt tenyésztővel ,hogy miket tudnál a kutyának biztosítani stb, ha van egy jó kutyás társaság a környéken az jó a leendő kutyádnak szocializáció szempontjából,amikor csak lehet(oltások után)vinni kell kutyák és emberek társaságába,hogy szokja őket,és ne akarjon minden kutyát és embert megtámadni,szóval kölyök korban nagyon fontos lenne a kutyás társaság!! szerintem ha mindent betartasz akkor nem kell feltétlenül kutyasuli,csak tud,hogy ez egy kemény kutya és határozottságot,következetességet követel az embertől,mert könnyen a fejedre nőhet és akkor keletkeznek a viselkedés problémák, amikor a kutya kamasz lesz akkor pedig mindent kezdhetsz előröl mert megpróbál majd ő a falkavezér lenni és ilyenkor feszegeti a határokat, ilyenkor egyik fajtával sem könnyű de az erősebb,masszívabb kutyafajtáknál különösen nehéz ez szerintem..

de ha te nem érzed magad késznek egy ilyen kutyához akkor inkább válasz más fajtát..

én amstaffot szerettem volna,de pénzem kutyasulira nem lett volna és nem éreztem késznek magam,hogy ilyen kutyám legyen mert tudtam fontos a korai szocializáció meg minden,így inkább lemondtam a fajtáról és választottam egy kisebb és könnyebben kezelhető kutyafajtát,amit kutyasuli nélkül is jól meglehet nevelni :)


de mondom menj el egy tenyésztőhöz és ő majd add tanácsokat,hogy neked tényleg való lenne egy roti vagy nem..

2012. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

13:26-os vagyok


esetleg nézd meg a roti fajtamentést ,bár felnőtt kutyáik vannak,de róluk lehet tudni mindent és a legtöbb barátságos :) 1-2 éves kutyák még fiatalnak számítanak a nagytestű kutyáknál..


[link]

2012. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én még kutyasuliba is hordanám elverném rá a lóvémat (ha lenne mit :D ) mindent megadnék neki amit csak akarna, csak érdekelne, hogy ha kezdetektől fogva van velem nem pedig úgy, ahogy az előző kutyust az utcáról befogadtam akkor hogy viselkedne? Hogy úgy értem, erőszakos, domináns, "félni való" kutya lenne-e. Makacs vagyok és szeretnék ragaszkodni ehhez a fajtához :) Én egy társat szeretnék magam mellé nem csak arra akarok kutyát, hogy na jóvan őrizd a lakást oszt cső. Bár kicsit félek magamtól, hogy nem bírnám megállni, hogy ne gügyögjek neki :)
2012. aug. 22. 13:37
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket :9 már beleszerettem a gina nevű kutyusba *.*
2012. aug. 22. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ha már kölyök kora óta rendesen neveled nem lesz domináns vagy agresszív,ez rajtad múlik :)
2012. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ha kis korában rendesen tanítod akkor nem lehet vele semmi baj
2012. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. kutyám volt rottweiler, nagyon szófogadó, engedelmes, tisztelettudó volt, sosem volt vele bajom. Bár az enyém szuka volt, a helyedben átgondolnám az ivartalanítást, mert nagy az esélye, hogy elszökhet a kutyád "csajozni", és ki tudja, mikor jön vissza, vagy történik-e valami vele... Mi boldogultunk 2 évig kutyasuli nélkül is, a kutyám szó nélkül tűrte a macskákat, más kutyát, kisgyerekeket, egyáltalán nem volt agresszív, vagy veszélyes. Sok sikert majd az új kutyushoz.

16/L

2012. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!