Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutya képes érezni a...

Minden kutya képes érezni a szagokat m int a nyomkövető/drogkereső kutyák, csak nem tudják mit kell tenniük?

Figyelt kérdés
Szóval egy tacskó egy házi tacskó is érzi a drog szagát a táskában meg a lelött vadat is tudná követni simán az erdőben, csaak nincs betanítva, hogy kövösse? És vezesse az embert?

2012. aug. 22. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, érzik a szagokat. Azt kell megtanítani az arra képes kutyának, milyen szagot keressen elsődlegesen és miként jelezze, ha megtalálta a szag forrását.
2012. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van, de pl. ösztönösen követi a vad szagát, de nem hinném hogy pl. drogot kiszagolná
2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem képes lenne rá a legtöbb kutyafajta,minden a tanításon múlik,hisz a rendőrségen a kereső kutyák sem úgy születtek,hogy már tudják ugatni kell ha drogot találnak szóval csak tanítása kérdése!!persze van olyan kutya akit ez nem annyira motivál bár egyed függő..


remélem senki nem nézz hülyének,de én a kutyámnak megtanítottam,hogy keresse meg a papír pénzt( drogra akartam csak hát az milyen lenne már :D ) a házban el rejtek több helyre papír pénzt és ő azzal jelez,hogy leül,egyszerű volt neki megtanítani,nagyon szereti csinálni ja és bichon frise-m van, a pénz szagát összekapcsoltam a jutifalattal és ő imádja a hasát szóval így egyszerű dolgom volt pár nap alatt elég jól megtanulta a dolgot ,bár néha akkor is leül ha nincs ott pénz bár ez ritka,de én nem is azért csinálom vele,hogy pontosan tegye,bár azért elvárom tőle a pontosságot :) csak egyszerűen látom rajta,hogy élvezi..


szóval ha kutyát vmivel kellően lehet motiválni mint nálunk a jutfalat akkor bármire ki lehet képezni!!

2012. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még a legrosszabb orrú kutyának is ezerszer jobb a szaglása a miénknél. Az, hogy mit keressen és mit tegyen, ha megtalálta, csak a képzéstől függ. A nagyon tömpe orrú fajták mondjuk nem a legalkalmasabbak az ilyen munkára, mert fizikailag nem lehet olyan érzékeny az orruk, de azért valószínűleg egy náthás mopsznak is könnyebben menne a kábítószerkeresés, mint gondolnánk.
2012. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem egyformán érzik ( a tacskónak mondjuk pont jó a szaglása)

de a legrosszabb szaglású kutyának is nagyságrendekkel jobb a szaglása, mint egy embernek.

Az erre kitenyészett fajták (pl angol véreb) némi előnyt élvez mondjuk egy gyűrött orrú (pl fr. bulldog) kutyával szemben.


Meg a testalkat se mindegy, lehet hogy egy róka szagát egy csivava is tudná követni, csak csak amíg pl egy basset hound legyalulja a terepet, addig egy csivi fennakadna a legelső bokron. :)


Vagy drogkeresésnél vagy egy mentőkutyánál sem mindegy, hova tud saját erőből eljutni a kutya.

2012. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:20

Ha csak te rejted el mindig a pénzt, nem biztos, hogy a kutyád a pénzt keresi. Sokkal inkább a te kezed illatát, amit érezni rajta. Próbáld ki, hogy mással rejteted el a pénzt.Ha megtalálja, a pénzre keres. Ha nem, akkor a te szagodra.

2012. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12:50-nek


csináltam azt is,hogy tesómat vagy anyumat kértem meg,hogy rejtse el a pénzt :D és akkor is megtalálta

2012. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!