Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e a kutyámnak baja...

Lehet-e a kutyámnak baja attól, ha időnként nyers húst eszik?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom, tavaly állatvédőktől örökbe fogadtam egy keverék kutyust. Messziről nézve szálkás szőrű tacsi, de alaposabban megnézve még 2-3 kutya jellegzetességeinek nyomát lehet felfedezni rajta. A környezetünk emberileg olyan, hogy a szomszéd kutyájának, cicájának is kijár egy kedves szó, egy simi, esetleg egy falatka. Az utóbbi időben a kutyám többször jött elő nyers hús vagy nyers csont darabokkal. Tudom, hogy sokan a csirke belét is odadobják a kutyának, aztán az cincálja az egész udvaron át. Nekem több mint 30 éve van kutyám, mind keverék, örökbe fogadott kutya volt, sosem adtam nekik nyers húst. Ti adtok neki? Egy-két falatnyitól lehet valami baja? Nagyon féltem, mert nagyon aranyos, szófogadó kis kutya és nem szeretném, ha valami baja lenne. A szomszédnak pedig csak végső esetben akarok szólni, nem szeretnék haragot.

2012. aug. 22. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rendszeresen kap nyers húst a kutyám (csirke, pulyka, nyúl, ló)

Annyi, hogy 3 havonta legyen féreghajtózva, és a sertést kerüljétek, mert az terjesztheti az Aujeszky-féle betegséget.

2012. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szomszédnak:

Köszönjük szépen a nyers husit, nagyon kedves, hogy gondolt a kutyusra! Legközelebb ha lehet, kis zacsiban kérnéd, neked odaadni, mert így az egész udvar húsos lesz.

2012. aug. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, igaza van a másodiknak...mond meg, hogy a kutyád elássa, szóval inkább neked adja, és te majd továbbítod.
2012. aug. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz tőle baja elvégre a kutya ragadozó
2012. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Csak a disznóhús nem jó nyersen a fent említett betegség miatt,a többi simán mehet nyersen.
2012. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. további szép napot mindenkinek. J.
2012. aug. 22. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
hát én főtt hús párti vagyok
2012. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!