Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik könyv kutyák etetéséve...

Létezik könyv kutyák etetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokat szenvedünk a tápokkal, valahogy sose megfelelő a végtermék. :(

A kutya meg éhezik tőle, vagy nem tudom mi.... Pl. reggel adok neki 150 gramm tápot, és még kuncsorogna, másnap reggel adok neki 130 g konzervet (ne hurrogjatok le) és teljesen jól elvan.

Ha konzervvel etetem, akkor szinte tökéletes a széklete.


Arra gondoltam, hogy inkább főznék neki. A főtt kajával semmi gondja nincsen, de azért nem a fűszerezett marhapörit adnám neki. :) Tudnátok linkelni vagy írni könyveket? Én nem tudom, hogy hol keressem ezeket.

Köszönöm!



2012. aug. 22. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A marha húst kerüljed. Inkább disznó húst vagy csirkét főzzél neki (nyúl hús is mehet). A BARF diétára keress rá. Ha faluban laksz és tartasz állatot, akkor jobban megéri magad főzőcskézni. Lehet a konzervtől jobban eltelítődik, azért nem olyan éhes.
2012. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Könyvvel még nem igazán találkoztam, de kiindulópontnak ez is jó lesz:

[link]

2012. aug. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a konzervben sok víz van, eltelíti ezért nem kuncsorog utána.

az én kutyusom is állandóan enne, de mivel nagytestű, én szigorúan betartom az előírt adagolást.

persze azért nem mikrogrammra pontosan, de ésszerűen.

pár naponta megfőzök neki 1-1 lapocka vagy velős csontot, kiegészítésnek.

csak akkor javaslom a főzést, ha van kitartásod és időd, mert utána lehet nem fogja megenni a tápot.

bár szerintem a főzött kajától zsíros lesz a bunda.

mennyi idős, milyen fajta?

2012. aug. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
dr. Fodor Kinga: Mit egyen a kutyám? című könyvét ajánlom!
2012. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

milyen táppal eteted? milyen minőségű?

a konzervet én nem ajánlanám, max nagyon ritkán, jutalonak, ilyesminek, de te tudod.

lehet, hogy az eddigi tápoknak túl magas/alacsony volt a fehérje, vagy zsírtartalma, sok benne a gabona, kukorica, van benne valami ami a kutyádnak nem jó...

2012. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!