Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg, hogy...

Hogyan taníthatnám meg, hogy visszajöjjön?

Figyelt kérdés
Menhelyi kutyám most 2 éves, járok vele sétálni, de idegen helyen nem jön vissza parancsszóra. Ha ki- vagy beállunk a kocsival, kiszökik, és nem jön vissza. Kétszer úgy szökött ki, hogy utána futottam, és elkaptam, de nagyon eltávolodott. Egyszer úgy szökött ki, hogy nem tudtam róla, és a környéken maradt, amikor pár perccel később észrevettem, és hívtam, visszajött. Hogyan taníthatnám meg, hogy parancsra mindíg visszajöjjön? Séta közben nem reagál, csak a "hagyd!" parancsra, de arra is azért, mert tudom a pórázzal nyomítékosítani.
2009. júl. 24. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

először is, szerintem vidd el kutyaiskolába. ott segitenek.

ha nem jön vissza soha ne eredj utánna! azt játéknak fogná fel és elfutna előled. helyette inkább fuss az ellentező irányba. ha megfordul jutalmazd meg. meg fog fordulni, mert nem akar egyedül maradni. eleinte otthon gyakorold, aztán az idegenbe. ha nem jönne vissza akkorse büntesd meg, mert akkor soha többet nem fog egyre odajönni hozzád.

ha kinyitod a kaput, addig inkább csukd be, nehogy kiszökjön.

2009. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kapunyitásnál nekem is kifutott eleinte, de sikerült megtanítani rá hogy ne tegye: először is ültesd le a kutyát valahova a kapu közelébe, ahol nincs útban, mégis lát mindent. Ha ez megvan, mondd neki határozottan hogy "marad!" [Amit külön taníts meg neki. Ha már tudja hogy mit kell csinálnia akkor amikpor azt mondod neki hogy marad, nem fog kiszökni. De ha mégis, ne fuss utána hanem állj meg a kapu előtt és ott hívd míg vissza nem jön... Szerintem ha már nem fog kapunyitáskor kiszökni, akkor kint is jobban fog viselkedni. SOK SIKERT!
2009. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hajjaj,ez kábé a huszadik ilyen kérdés.

Két lehetőség van.

A) Fogd pórázra a kutyát, fordulj szembe a kutyáddal. Vegyél elő egy jutalomfalatot, lóbáld meg az orra előtt, hogy nagyon érdekelje. Kezd el hátrafelé futni(tehát maradj szemben a kutyáddal, és hátrafele fuss), és közben mond ki azt a vezényszót a nevével (együtt!!!), amire akarod hogy visszajöjjön (Pl. Folti, hozzám!)

Futás közben csalogasd a falattal, és ha szalad utánad, dicsérgesd. Először csak pár lépést menj, majd állj meg, és ha nem szaladt el melletted a kutya, hanem ő is megállt, akkor add oda neki a falatot, és nagyon-nagyon dicsérd meg(ez nagyon-nagyon fontos, ezzel rögzíted a kutya agyában, hogy igen, én ezt várom ez tőled, és ekkor vagy nagyon ügyes). Ha elfutott, akkor fordulj meg, neki háttal, és kezdd el húzni az ellenkező irányba. Ha ismét rád figyel, akkor kezdd előlről.


B)Ha a kutya ismeri a nevét, és figyel is rá, akkor kérj meg egy ismeretlent(a lényeg, hogy a kutya ne ismerje és ne bízzon benne), hogy segítsen. A másik ember megfogja a kutya pórázát, te pedig eltávolodsz úgy 4-5 méterre, a kezedbe fogod a kedvenc

2009. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, véetlenül ment el!

Szóval a kezedbe fogod a kedvenc játéját vagy egy jutalomfalatot, és a nevével ellátott vezényszóval odahívod magadhoz. Ha odaért, a kezedben lévő tárgytól függően megkapja a falatot, vagy elkezdesz játszani vele. Ha ez megy, akkor lehet úgy nehezíteni, hogy te elbújsz valaova(pl. a ház sarka mögé),és úgy hívod, hogy nem lát téged. Ha odaért, mindig meg kell dicsérni!!!!

Sok sikert hozzá!

Én is így tanultam a kutyasuliban, nekünk ez példásan bevált.

2009. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igy is lehet. én máshogy tanitottam: kiengedtem a kertbe, hagytam, hogy futkározzon. ha picit közelebb jött, akkor a néevén szólitottam, és kimondtam a vezényszót: "Gyere!". ha jött megjutalmaztam (jutalomfalat + simogatás + "okos kutya"). ha nem jött, elfutottam előle, játéknak fogta fel, ezért odajött. aztán jutalmaztam. a távolságot fokozatosan növeltem, aztán akkor is hivtam, ha nem figyelt.

az előző válasz szerint gyakorold vele, hogy ne szökjön ki (szerintem azért tegyél rá pórázt, biztonság kedvéért). de amig nem tudja biztosan, hogy ne fusson ki, ne hagyd felügyelet nélkül, mig a kapu nyitva van. nehogy kiszökjön, aztán elüti valami.

sok sikert:)

2009. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!