Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőm kutyája fél tőlem?...

Barátnőm kutyája fél tőlem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

már 8 hónapja vagyunk együtt, eleinte nagyon félt( amúgy Westie lány) szinte reszketett. Azóta hozzám szokott, nem mondom hogy engedelmes nekem de néha eljatszik velem. Néha még örül is nekem.

De most jön a lényeg. Barátnőm ágyán ha fekszem automatikusan lemenekul az ágyról, be a tv mögé a sarokba. Barátnőmnek nem csinál ilyet. De nekem az első reccsenes után lefut. Egyszer próbáltuk szoktatni is hozzá de hihetetlen pánikot kap az ágy. recsegesétől. Már attól lerohan hogy meglát engem bejönni. Nem vagyok híve annak hogy az ágyon van de ez már nekem kínos hogy ilyet váltok ki belőle én meg az ágy...

Mit lehetne tenni? Jutalom falatokkal is próbálkoztunk.



2012. aug. 22. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

tegyétek pórázra,ne engedjétek,hogy elmeneküljön,amikor ugrana le akkor ugye megfogjátok a pórázt,ne beszéljetek hozzá csak várjátok amíg megnyugszik és lazítsatok a pórázon,ne legyen feszes ez fontos..

ha egy kutya fél vmitől mindig szembesíteni kell a félelmével és idővel megnyugszik,de ehhez sok türelem és gyakorlás kell!!!

remélem segítettem vmit

2012. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Karesz6969 ***** válasza:

Sosem szabad kutyát erőltetni a "szeretetre"

..jutalomfalat meg szoktatni a helyzethez amit ő nem akar elfogadni.


Én azt csinálnám, hogy nem venném figyelembe, mintha a kutyus ott sem lenne, persze nem úgy, hogy ledobom az ágyról:-)


A szemkontaktus kerülése általában gondolkodóba ejti az ilyen ebeket és ő fogja egy idő után keresni a társaságod de még akkor se engedj könnyen.

Következetesen nézd levegőnek.


Ha elég kitartó vagy 1 hét sem kell hozzá..


Szeretném ha megírnád a fejleményeket.

De semmi jutalomfalat és nem szabad ellágyulni:-))

2012. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oh szegényem:(

Minden férfitől tart? Ok, gondolom más férfiak nem fekszenek a barátnőd ágyára:D de úgy általában kérdezem.

2012. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát barátnőm szerint jobban tart a férfiaktól, bár nem sok emberrel ismerkedik mivel ide nem járnak annyira szóval szerintem minden embertől tart kicsit...

de itt az a fura hogy csak az ágytól tart, de attól is csak akkor ha én fekszem oda.

most vagy a régi helye hiánya zavarja, bár az ágyon van neki is hely.

vagy az hogy az tudatosult benne hogy csak akkor recseg az tudatosult ágy ha én fekszem rá nem tudom

2012. aug. 22. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne tegyetek rá pórázt, nehogy még jobban bepánikoljon attól, hogy nem tud elmenekülni. Próbálja először a barátnőd jutalomfalattal felcsalogatni, aztán próbáld te. Ha már fel mer menni, akkor is adj neki falatokat, ha csak pár másodpercig ott marad.
2012. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!