Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tehetném fel őket? A...

Hova tehetném fel őket? A szuka kutyámnak született 5 kiskutyája. Egyet megtartunk 2 elajándékozunk. Így marad 2. Hova tehetném fel őket? Apróhírdetés szerűre gondoltam. Tudtok olyan embereket akik szívesen tartanának keverék kutyust is?

Figyelt kérdés
A helyesírási hibákért bocsi :$.Sietek.

2012. aug. 23. 18:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Várható volt a kérdésed alapján, hogy egyesek neked mennek.

Amit írtak mások, különböző hírdetési oldalakat, szórd meg. Ha tudsz, tegyél mellé fotót. Hamarabb gazdára találnak. Facén osztasd meg az ismerőseiddel.

2012. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

ma 18:54

Hogy nem tudod elképzelni, az tuti, azt, hogy a napi 100 forint egy hónapban 3 ezer.Ha valóban nehezen élnek, gondolod, hogy 3000 Ft-ot el tud spájzolni?

2012. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

nézd meg a kiskutya.hu-t, oda sokan feltesznek ingyen elvihető kutyusokat is, én is azt szoktam nézegetni. :)

Azokkal pedig ne törődj, akik egy kérdésből már "mindent tudnak" Rólad, meggyőzni őket úgysem tudod... Nem élnek a Te helyzetedben, semmi joguk arra, hogy Fölötted ítélkezzenek.

Próbáld meg azt az oldalt, amit ajánlottam, barátságosabb, mint az express és a többi sztem.

2012. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
43%

"11 évesen milyen saját pénzedből próbálsz segíteni?...

És miért tartotok meg még egy kutyát, ha egyet sincs pénz ellátni?

A következő alommal mit csináltok?

Kiszámoltátok, hogy a megtartott kutyának az etetéséből 10x ki lehet fizetni egy ivartalaníttatást?


A kérdésedre már válaszoltak mások, én azt nem ismétlem el.


De azt ígérted, anyukáddal fogsz válaszolni.


Mint írtam, nem kötelező kutyát tartani.

Tök mindegy, hogy félholt volt, amikor befogadtátok, és ezzel egy életet megmentettetek, ha utána sorozatosan gyártatjátok vele az almokat, így MIATTATOK jóval több kutya hal meg.

(Menjetek el, nézzétek meg egy gyepin milyen az, amikor altatni visznek egy kutyát. Csak a korodra való tekintettel nem részletezem. Ha a ti kölykeitek valami csoda végett nem jutnak későbbi éveik alatt sem erre a sorsra, a már gyepin lévőktől veszitek el az esélyt, hogy gazdára találjanak, és lehetetlenítitek el az állatvédők munkáját.)


Viszont hogy segítsek is:

A Zöld zebra szokott ivartalaníttatási akciókat tartani sőt van, hogy ingyenes az ivartalaníttatás - érdemes felvenni velük a kapcsolatot és érdeklődni.

[link]


Vagy ott a Canispro Hungary, ha tényleg olyan nehéz helyzetben vagytok - mert ezt elhiszem -, akkor írjátok meg nekik, hogy nincs pénzetek ivartalaníttatni, de szeretnétek. Valószínűleg elintézik.

[link]


Vagy még egy lehetőség a Noé állatotthonnal beszélni erről.

Szervezhettek rajtuk keresztül gyűjtést az ivartalaníttatásra akár úgy is, hogy amennyivel tudtok, önköltségen szálltok be, és a Noés állatorvos anyagárért elvégzi a műtétet.

[link]


Ha valóban akarjátok, láthatjátok, hogy nem olyan nagy kunszt megejteni azt a 15 perces műtétet.



Ui.: Az én 10 kilós szuka kutyám ivartalaníttatása egy Biatorbágyi állatorvosnál 8.000 forint volt, és ebben a pénzben benne volt a chipezés is.

Az 16x500 forint... Szerintem össze tudod gyűjteni."



Ezt a privát üzenetet küldtem. Várom a választ - még mindig.

2012. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire ne legyen már mindenki elszállva. Én is azt mondom, hogy aki kutyát akar az felelősséggel, de amilyen körülmények vannak ebben az országban szerintem inkább örülni kéne, hogy még vannak olyan emberek akik az útszéli kutyákat befogadják akár vemhesen is.

Mennyivel lett volna jobb, ha ez a kutya az út szélén szül és úgy kerül menhelyre? Mennyivel lett volna jobb neki ha ott szenved pár évig a koszban, mocsokban apró helyre zárva (azért a menhelyek nagy részén elég rossz körülmények vannak) vagy ha gyepire kerül és elaltatják?

Anya kutya jó helyen van, a kicsik megszülettek, lehetőleg felelős gazdit keresnek nekik, ebben bárki tud segíteni azzal, hogy mindenféle szitkozódás nélkül akár csak ötleteket ad, vagy esetleg felajánlja privátban, hogy megosztja facebookon.

Attól, hogy egymást szapuljuk nem fog változni a helyzet, szerintem és remélem ha majd megtehetik ivartalanítják a kutyát, de addig is remélhetőleg a következő tüzelésnél gondosan el lesz zárva, hogy ez ne történjen meg újra.

2012. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

A kutya nem volt vemhes, amikor befogadták.

És nem, nem jó, ha így befogadják, mert a menhelyen ivartalaníttatják.

És nem, nem kell örülni, hogy "szegény emberek" befogadják a kutyákat, mert ők csak gyártják az újabb befogadandó kölyköket.

Ez minden, csak nem segítség.

és ez kérlek nem szapulás.

Ez max. letolás, feddés, nem értelmetlen vagdalkozás.


Értelmes kérdéseket tettem fel, amire kíváncsian várom a logikus válaszokat, mert én nem találtam rájuk.



Ja, és még egy.

Vegyük már észre, hogy hányan bújnak a szegénység mögé vagy keresnek h.lyébbnél h.lyébb kifogásokat hogy felmentsék magukat a felelősség alól. Te sem ismered a kérdezőt. És legyünk őszinték, több kamugyáros van itt, mint őszinte ember.

2012. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Én azért írtam ,hogy tegyenek el naponta pénzt mert így könnyebb összegyűjteni,mi is szarul állunk mégis napi 100 ft-ot elrakunk,hogy az oltásokat kitudjuk fizetni,mert egyszerre 19 ezret nem tudunk kifizetni a 2 kutya oltására és mielőtt bárki azzal jönne,hogy nem kötelező kutyát tartani, ez igaz is, de 9 évvel ezelőtt honnan a p*csából kellett volna tudnom,hogy havi kb 20-30 ezerből fogunk megélni 4-en plusz a két kutya ,mert minden megy a csekkekre és a hitelre,internetünk is csak anyum munkája miatt van,amúgy az se lenne!!
2012. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

melyik állatorvos kér 19.000 forintot két kutya oltására???

Milyen oltásokat kapnak?:O

nagyon durva, mennyi lehúzós állatorvos van.

Az enyém egy oltásért max. 2500 forintot kér.

Ha közel laktok Biatorbágyhoz véletlenül, érdemes átváltani Nektek is Dr. Soós Ferencre... (de ha nincs közel, nézzetek szét a környéken, érdeklődjetek, mert máshol is vannak még normális dokik...)

2012. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy meg annyira nem lehetnek szegények, ha 11 évesen a saját pénzéből amikor tud, eltesz 500 forintot.

11 évesen senki nem ad neki munkát, nonszensz is lenne, azért még nem Thaiföldön vagyunk.

Innentől arra következtetek, hogy zsebpénzt kap.

Ahol egy 11 éves gyerek zsebpénzt kap, ott szerintem azért nem mélyszegénységről van szó.


Én mondom, sajnos túl sok ilyen béna kifogást, mentegetőzést hallottam már ahhoz, hogy ezt a kis mesét bekajáljam.

3 lehetőséget is írtam, ahol ivartalaníttathatják. De fogadok, nem fogják. Mert őket igazából nem érdekli.

És itt nem is a gyerekkel van bajom, hiszen csak gyerek.

A szülőkre vagyok kibukva - de rájuk nagyon.

A gyerek úgy látom, érzi, hogy itt valami gáz van,d e még túl kicsi ahhoz, hogy felfogja, milyen nemtörődöm, felelőtlen állattartók is a szülei.

Remélem, amikor ő felnő és saját kutyát vesz magához, már tudni fogja, mi a felelős állattartás.


Addig az én dolgom, hogy ne bólogassak és elnézzek, meg legyintgessek, meg csitítgassam a hőbörgőket, hanem az, hogy a gyerek szemét felnyissam.

Én így gondolom.

2012. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan győzzem meg őket arról hogy menjünk el ivartalanítani a kutyákat?
2012. aug. 24. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!