Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szappanos víz árthat a kutyának?

Szappanos víz árthat a kutyának?

Figyelt kérdés
Kicsit áztattam az este a lábamat egy lavor vízben. Nem borítottam ki azonnal, elmentem mosogatni. 10-15 perccel később ahogy elzártam a vizet hatalmas lefetyelésekre lettem figyelmes, a kutyám jócskán beleivott a vizembe. Egy kisebb lavor vízben volt úgy 4-5 pumpálásnyi folyékony szappan. Remélhetőleg nem lesz baja, de azért biztos ami biztos gondoltam kiírom ide, hogy szerintetek lehet-e következménye!?

2012. aug. 23. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Mérgezést biztos nem kap, de hányás, hasmenés lehet...mondjuk szerintem erre is kicsi az esély.


Off: felesleges szappant tenni a vízbe, ha áztatod a lábad. Előbb most le alaposan, áztatás közben radírozd le, aztán krémezd be. On :)

2012. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baja.. az én kutyám is szinte minden hónapban beleiszik valami szappanos vízbe..de ahhoz nagyobb mennyiséget kellene innia h baja legyen:)) szóval pár lefetyeléstől semmi baja nem lesz
2012. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Almaecettel áztass. Jó. És a kutyának sem lesz baja tőle:))

De a szappanostól is csak az előzőben leírtak várhatóak.

2012. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rendszeresen a testápolóra "jár rá", vagy ha nincs elővéve a flakon, akkor rólunk nyalogatja. Attól sincs baja, a szappantól meg pláne nem lesz :)
2012. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az enyém is él hal érte. Ha bekenem magam, akkor nem lehet levakarni folyamatosan nyal, a múltkor nem tudtam hova dugni a lábam pedikűrös után, hogy ne találja meg, de a kozmetikus kencéit is imádja. A szappanos vízre nem gondoltam amúgy, hogy rácuppan, utána adtam neki friss tiszta vizet, az nem volt jó, de amíg ki nem borítottam a láb vizemet, addig percenként kellett rászólni, hogy ne igyon bele. Fura szerzet, de így szeretjük. :) Nem olyan sok szappan ez ilyen mennyiségű vízben szerintem, hogy akár hasmenése is legyen tőle, de azért jobbnak láttam megkérdezni. Viccelődés már megvolt, hogy legalább szappan illatút pukizik majd, vagy buborékot böfög, de azért remélem tényleg nem lesz gond. :)
2012. aug. 23. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!