Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában miért tartanak az...

Mostanában miért tartanak az emberek kutyát, ha nem tudják nevelni, tanítani? Arról nem is beszélve ha olyan kutyát vesznek amit nem tudnak megtartani, mert inkább a kutya vezeti a gazdáját.

Figyelt kérdés
Múltkor nagyon felkaptam a vizet mert sétáltunk kutyámmal a gáton( vizslám van), jött szembe egy németjuhász a gazdájával akit nem ismertem, ezért az enyémet megkötöttem, és jött még egy nő egy vizslával futópórázon(az a kihúzhatós). Erre a nő odaengedi a vizsláját hozzám, persze a póráz kilométeres, az fel se tűnik neki hogy vajon az enyémet miért fogtam meg, mert tudtam hogy úgyis megugatják egymást. De egyáltalán nem zavarta, erre a vizslája úgy rohangált össze vissza, hogy a zsinóros póráza rátekeredett a lábamra és szépen el is vágta. Nagyon örültem neki, azóta is be van gyulladva. Ki tudja milyen retkes volt az a póráz. Tehát hogy nem gondolkodnak, meg nem tanítják a kutyát és ez még fiatal vizsla is volt olyan 1 éves körüli.
2009. júl. 24. 23:12
 1/5 anonim válasza:
35%

"Mostanában miért tartanak az emberek kutyát, ha nem tudják nevelni, tanítani?"


az emberek olyan kutyát vesznek, ami tetszik nekik!

ha nekem tacskó kell, tacskót veszek. ha kaukázusi juhász akkor azt!


az össze többi mellékes, majd beletanulok.

2009. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kutyusok élőlények, nem gépek, van alaptermészetük is, nem csak a gazditól függ minden. A gyerekét sem tudja kockára nevelni az ember, hiába várná el tőle a társadalom.
2009. júl. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a kutya nem tehet arról, ha a gazdája egy barom !

sok az okos kutya , és mégtöbb a buta ember !

nekünk, nem butáknak kell jó példával esetleg kikerüléssel példát mutatnunk :)

2009. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a kutyám és ha szembe jön egy másik, rögtön elengedem. Ha megkötném, akkor nem szocializálódna, agresszív lenne később. Lhete a nőnek is ez volt a célja, az már másik dolog, h kinek meddig terjed az agyában, h másnak a nagyobb kutya gondot okoz...
2009. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetes hogy nem a kutyára gondoltam, hanem a paraszt emberekre. Én is tudom hogy hogy viselkedik egy kutya. Csak amikor megköti, azért mert esetleg nem tudja visszahívni és/mert nem tud bánni vele és még kilométeres pórázon szaladgáltatja, úgy hogy rátekeredik szinte az ember lábára a póráz és a nőt meg nem érdekli, az már dühítő azért. A kutya szegény meg örülne... Az egyik válaszolónak, attól hogy jön egy másik kutya de nem ismerem , megkötöm az enyémet hogy védjem, mert esetleg nem szeretném ha széttépné a másik vagy megharapná. Vagy te egy idegen kutyához odaengednéd????ha még sose láttad és nem ismered a viselkedését?
2009. júl. 26. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!