Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám?

Miért fél a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos angol bulldogom. Rettenetesen fél a hangos zajoktól (pl.: robogó, redőny lehúzás, fűnyíró). Ha sétálunk, sokszor megijed, lekuporodik és nem hajlandó tovább menni.

Nincs szívem rángatni vagy húzni.

Hogy tudnám "meggyógyítani"?



2012. aug. 24. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez akkor is előfordulhat ha beltenyésztett kutyád van...Honnan van? Szülei, hogy viselkednek?
2012. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok....

De amúgy az is lehet, hogy csak egyszerűen félénk.Majd hozzászokik.Szinte minden kutya fél a petárdától és a tűzijátéktól. lehet a tiéd csak túl érzékeny.

2012. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem beltenyèsztett, ráadásul első alom.

Kissebb korában nem félt ennyire.

2012. aug. 24. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Eddig hogy reagáltad le, ha megijedt valamitől és mióta szoktatod a zajokhoz, ingerekhez (napi rendszerességgel)?
2012. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy valami trauma érte.Szerintem majd kinövi.
2012. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dórifanni ***** válasza:
100%

1. állj a félelmet keltő hangforrás és a kutya közé (evvel már van egy védvonala hiszen a gazdi megvédheti őt)

2. Semmi esetre se próbáld simogatással becézéssel megnyugtatni, mert az csak a gyerekeknél hat! a kutya csak azt hiszi h megdicséred mert fél. általánosságban igaz h semmilyen probléma esetén sem szabad dicsérni, mert csak rosszabb lesz a helyzet)

3. Próbáld meg valamilyen jó élménnyel megspékelni a veszélyt jelentő dolgot!(ha akár egy bizonytalan lépést is tesz adj neki jutalom falatot)

4. Ház körüli dolgokkal könnyebb a dolog: fűnyíró: tedd ki a fűnyírót a kertbe! Ne indítsd be csak legyen ott. játszatok a környékén szaglásszátok meg, adj neki jutalomfalatot. következő lépés: még mindig ne indítsd be, csupán mozgasd a fűnyírót, és közben is adj neki jutifalit, vagy dicséretet ha nem ijed meg. következő: vidd be a házba a kutyust, h ne legyen hangos a zaj, vagy ha van lehetőséged akkor egy távoli helyiségbe, ahol odaszűrődik a hang, azonban nem túl hangos. kérj meg valakit hogy indítsa be, miközben te a kutyival játszol a csendesebb helyen. ha megnyugodott mikor a hangot meghallotta akkor megint dicsérd, játsz vele és jutifalizz, közben végig menjen a fűnyíró. Ezután ezt fokozatosan hangosítani kell, és jó élménnyel összekötni. Ha úgy is nagyon megijed a zajtól ha halkan hallja, akkor először csak pár másodpercre kapcsoltasd be, majd a csendben játszatok és jutifalizzatok, mert akkor a kutyus rájön h megszólalt a fűnyíró, de nem is lett baja..sőt még játszanak is vele. aztán folyamatosan hosszabbítani kell az időt amit kibír. A lényeg a fokozatosság és az apró részletek. ugyanezt el lehet játszani porszívóval...stb.

5. Az utcai járművek esetében nem szabad húzni a kuytust, hiszen fél. azonban felvenni és továbbmenni sem érdemes, mert akkor az ő félelme nyerte meg a helyzetet. a feladat: kizökkenteni az állapotából. Egy feladat adással, egy jutifalival, egy behívással! bármivel amitől a kutya rád figyel. Ezt egyből jutalmazni kell. hosszadalmas és fárasztó séták, de megéri. remélem segítettem.

2012. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: ha megijed odamegyek hozzá, simogatom, próbálom megnyugtatni. Mivel nem kertesházban lakunk, napi rendszerességgel visszük sétálni.


5. válaszoló traumáról nem tudok, igaz már 3 hónapos volt mikor elhoztuk.

2012. aug. 24. 10:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Jókat írt az utolsó hozzászóló :)


Az én kutyám a napokban egy kuka mellé kirakott babakocsit nem tudott hova tenni, messziről ugatta, nem akarta abbahagyni, a hátán is felállt a szőr. Fogtam a pórázt, elindultunk a babakocsi fele, először messziről kerülgette, mérgesen morgott rá, én csak álltam a babakocsi mellett és nem vettem róla tudomást, majd odahívtam magamhoz egy jutalomfalattal és leültettem (szerencsére a hasát nagyon szereti), ekkor tűnt fel neki, hogy milyen közel van hozzá. Felpattant, tett egy bizonytalan lépést a babakocsi felé, majd gyorsan rádicsértem, pár másodpercre rá már szagolgatta és minden rendben volt :)


Szóval a lényeg tényleg az, hogy ne úgy kezeld, hogy őt most meg kell nyugtatni, én nem is veszek tudomást a hisztiről, hanem csak azért is elmegyünk a hang/tárgy irányába, ha vmitől beparáztatja magát.

2012. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na itt a baj, azzal, hogy odamész hozzá, megsimogatod, megnyugtatod, tudatosítod benne, hogy van mitől félnie.

Ez az, amit nem szabad!

2012. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! köszönom szépen a segítséget! :)
2012. aug. 24. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!