Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csinaljak?

Szerintetek mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyusom,4 es 8 honapossak.

Nagyon szeretni valoak,ugyessek,hallgatnak ram,imadnak setalni.Mindennap furdetve vannak.En torodom veluk,en etetem oket,en setaltatom.Anyu ugy csinal,mintha nem is lennenek(nem annyira szereti a kutyakat).Ha en nem adok nekik enni,akkor anyu sem ad.Nem cirkuszolnak,mert elvannak keritve,az egyik kis testu,a masik nagyra fog noni.Szeretnek meg egy kutyust,szeretnem,hogy az is nagy testu legyen.Ugyanugy torodnek veluk,mint eddig,csak 3an lennenek.Viszont anyu ellenzi,nem engedi,nagyon ellene van.Bar nem ertem mert,mikor nem is torodik veluk,meg nem okoznak gondot.Szerintetek?


2012. aug. 24. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
van két kutyád minek egy harmadik?
2012. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem anyukádnak az a problémája hogy maga a kutya sem olcsó és etetni sem az, de ha te szereted a kutyákat és szívesen foglalkozol velük, akkor szerintem elég kettő is, mert több idő jut rájuk és szeretik ha foglalkoznak velük, viszont ha nem vagy otthon akkor egymással is eljátszanak. Nem értem, miért szeretnél harmadikat?
2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap fürdeted?:O:O:O azt meg minek?

Egy évben max. 2x kell...

Hány éves vagy? tuti nem vagy még 16 sem.

Épp elég dolgod lesz ezekkel a kutyákkal.


Inkább olvass kutyanevelésről könyveket, tanulj meg klikkerezni, ha tudod, vidd őket kutyasuliba, stb.


Tapasztalatból mondom. Ha tisztességesen, teljes életet szeretnél biztosítani a kutyáidnak, kettőnél ne legyen több.

Én konkrétan majd' megszakadok, hogy az 5 kutyámat úgy ellássam, hogy egyikük se szenvedjen hiányt semmiben. Egyszerűen nincs annyi óra egy napban.

(külön séta, együtt séta, tanítás, játék, életmódprogram,...)


Mit nem adnék érte, ha csak két kutyám lenne... (mármint imádom mind az ötöt, de kettőnek mégiscsak jobban ki tudnám elégíteni az igényeit...)

Hidd el nekem, az a kettő az bőven elég.

2012. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hovarju ***** válasza:

Szerintem ne akarj harmadik kutyát. Inkább a maradék kettőt neveld fel rendesen, foglalkozz velük úgy, ahogy eddig. Taníts nekik trükköket. Kirándulj velük.

Hidd el nem lenne elegendő időd három kutyára.


Ja és teljesen felesleges naponta fürdetni őket. Nem tesz jót nekik. (legfeljebb abban az esetben, ha a fürdetés alatt, a kutya úsztatásra gondolsz)

2012. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ha majd mindkét kutyád ivarérett lesz, nem biztos hogy akarsz még egy harmadikat is. Amúgy milyen neműek?

És mi a manóért fürdeted őket minden nap? Teljesen tönkre teszed a bőrüket.

2012. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A furdetest ugy gondoltam,hogy usznak mindennap:)

Mind a 2 kutyam no nemu:D A 3 is az lenne:D

Azert gondoltam 3ra,mert imadom a kutyakat:D

Az unoka tesomeknal pl 20 kutya van xD ,alig mersz bemenni xD ,de mind ugyes,nyultsak a tapancsuk,hogy lekezelj veluk,meg tudnak trukoket.Mind nagyon okos:D

2012. aug. 24. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyi, szerintem még várj legalább 1 évet a harmadikkal. Lesz 2 kajla kamasz kutyád, jön még egy kölyök, teljes lesz a káosz:)

Ha majd ők egy picit idősebbek lesznek, és még akkor is úgy érzed, hogy elbírnál egy harmadikkal -és persze a szüleid vállalják az anyagi részét!- akkor térj vissza rá.

2012. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

chipezés: 6000ft

oltás: alkalmanként 3000-5000

féregtelenítő tabletta: 200ft egy darab

bolhanyakörv: ha kiltixet veszel ami 7 hónapig véd, nos az 5000-7000 ft

ivartalanítás: (nőstény)22-35 ezer forint (így hirtelen neten rákeresve, az ár általában függ a kutya méretétől)


és akkor ehhez jön még ha kutyakozmetikusnál vagy orvosnál vágatod a karmaikat 1500-2000 ft


mindez egy kutyára.... és akkor ott van még a táp kérdése... nálunk a legolcsob konzerv az 320, az én kutyámnak elég 2-3 napig... nálad 1 napig lesz elég..

a száraztáp a legolcsóbb 10 kilós kiszerelésbe 10 000 ft... persze azt mondják ha jót akarsz a kutyádnak akkor a 10000/kg-os tápot veszed meg neki


erre a pénzt viszont nem te keresed meg... ha annyira akarsz még kutyát, menj el menhelyre önkénteskedni...

2012. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jah az oltást az én dokimnál néztem, én kapok kedvezményt, mert menhelyes a kutyám, a chipezés első oltások és ivartalanitás is "ingyenes" volt (a kutyus elhozatalakor 4000ftot kellet fizetni a menhelynek)


de itt egy árlista mi mennyibe kerül az állatorvosnál:


[link]

2012. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!