Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet malamuttal agilityzn?

Lehet malamuttal agilityzn?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy bármilyen jól betanított kutyával lehet,de malamuttal szoktak?És agility versenyre csak törzskönyves kutyák mehetnek?
2012. aug. 24. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, bár szerintem lassúbb és zömökebb a mozgása egy agility bajnok kutyához képest :) De hobby szinten akarjátok akkor lemozgatásnak nagyon jó :)
2012. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát versenykutya valószínűleg nem lesz belőle, de hobbiból természetesen csinálhatod. Egyébként vannak versenyek, ahova csak törzskönyves kutyák mehetnek, és vannak olyanok is, ahova nem.
2012. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de bajnok nem nagyon leszel egy malamuttal. De hobbiból bármilyen kutyával lehet, ha mindketten élvezitek. Versenyre is mehetsz bármilyen kutyával, akár keverékkel is, egyedül az FCI VB-n nem vehetsz részt törzskönyv nélküli kutyával. Viszont van az IMCA VB, ami hasonlóan rangos esemény és azon bármilyen kutya részt vehet.
2012. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem huskyval könnyebb lennem ha mindenképp északi tipussal szeretnél, mert a husky gyorsabb meg karcsúbb alkat.
2012. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azon gondolkoztam hogy itthon lehetne csinálni neki egy kisebb pályát,van hozzá hely,és talán egy olyan versenyre elvinni ahol TK nélkül is versenyezhet...

Azt mondjuk még nem tudom,hogy fogom neki megtanítani de még úgyis csak 3 hónapos.

2012. aug. 24. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Otthon ne. Az csak azoknak való, akik már profik, máskülönben csak elrontod. Te gondolom kezdő vagy, első kutyás, így pedig nem tartom valószínűnek, hogy versenyszintre fel tudod hozni a kutyádat otthon egyedül, még egy border collie-t se, nem hogy egy malamutot. Arról nem is beszélve, hogy a házilag készített akadályokon megsérülhet, meg ha eltérnek a szabványtól és csak a versenyen lát a kutya először szabvány akadályokat, akkor az is megzavarhatja.
2012. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Catz ***** válasza:
70%

Agilityt nem tudom elképzelni.

Nézz utána a következö sportoknak, amit északi kutyásoknak (is) találtak ki.

Bikejöring

Canicross

Scooter

2012. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb, ha szabványos akadályokon, hozzáértő segítséggel állsz neki. Eleve sokat segít, ha látod a többieket, tudod, mi az általános szint, meg hát a kutyának sem mindegy, hogy megszokja, hogy pályán versenyez több kutya meg egy rakás ember között, vagy csak otthon a kertben a verebek szeme láttára.
2012. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!