Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívem vágya egy Akita inu...

Szívem vágya egy Akita inu kutyus. Sok vélemény olvastam és eléggé szélsőségeseket. A legnagyobb problémám az, hogy nem tudok beszerezni ilyen kutyát. Hol lehetne? Kitől kéne?

Figyelt kérdés

A keresőben kidobja, hogy hol vannak tenyésztők de ennyi se web oldal se elérhetőség.

Mindenképpen jövő nyárra szeretném a kutyus mert akkor 2hónapig itthon leszek vele minden nap, tudom tanítani,játszani vele.Azért még lehet mellette rendes életem?(Nyaralás)

De utána?Ha megint suli?Reggeltől estig?Akkor mogorva lesz?Ha elmegyek suliba és csak este érek haza akkor elunja az életét??:(


2009. júl. 25. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
www.akita.lap.hu itt talán vannak kennelek, érdemes megnézi a környező országokban is.
2009. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Megértem, hogy tetszik a fajta. Megkérdezhetem, hogy volt-e már kutyás tapasztalatod(magyarul volt már kutyád)? Ugyanis az akita nem első gazdis fajta. Az biztos, hogy kemény kezű nevelést igényel, nem lesz egyszerű a tanítása, de nagyon szeretetteljes, odaadó fajta. Ha megfelelő kezekben van, tökéletes társ lehet. De előre szólok,hogy nem könnyű eset. Ha rám hallgatsz, még ne kenneleket nézz, hanem olvass utána, esetleg netboard-on kérj tanácsot az akitásoktól, kérdezd meg,kinek ajánlják, stb. Hidd el, jobb előbb, mint később. Ugyanis bármennyire is aranyos kis anygyalkának tűnik kívülről, bellül nem biztos, hogy a megfelelő társ lesz neked. Csak azért mondom ezeket, mert sajos sokszor hallani olyat,hogy mivel Győzinek is ilyen van, vettek egy akitát, aztán rájöttek,hogy ő bizony nem az a fajta kutya, mint a többi. Mind1, ezt csak elmeséltem. Nehogy azt hidd, hogy le akarlak róla beszélni, de egy különleges fajtáról beszélek, aki akkor tud érvényesülni, ha sokat foglalkoznak vele. Jól szocializálják, és ha majd egyszer neked is lesz, szerintem az első gyakorlatok között tanítsd meg neki azt, hogy visszajöjjön,ha hívod. Sajnos nagyon önfejű tud lenni, nem szereti a következetlen nevelést, és bizony szökős is lehet, ha elhanyagolják. Hogy a napi sétáról most ne is emlékezzek meg...:D Ha kérdésed van, bátran írj privátot, és ha biztos,hogy e fajta mellett döntesz, küldök belföldi kennel linkeket is.
2009. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van két linkem kennelekhez, használd egészséggel és olvas el amit ott leírnak.


[link]

[link]

2009. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 30. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!