Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a saját kutyám,...

Miért morog a saját kutyám, abban az esetben ha valaki idegen van nálunk és rászólok?

Figyelt kérdés

Ma például itt voltak a tesómék, és durván ugatta őket, meg láttam hogy képes lenne megharapni.


Rászóltam elég keményen erre mindha még dühösebb lett volna és rám is morgott.

Láttam rajta ha most odamennék képes lenne hozzámkapni.

Persze, nem ugrott rájuk, hallgatott rám azért, de látszott a szemein, hogy most jobb ha nem megyek a közelébe.


Németjuhászról van szó.



#kutya #rámmorog a kutyám
2012. aug. 25. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól elrontottad. Még hogy nem mertél odamenni....

Az első morgásnál a füleinél fogva körhintát kell játszani vele.

2012. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mert ő a falkavezér :)

Egészen egyszerűen helyrerakott téged, és folytatta az ugatást.

A németjuhász nem hiába házőrző kutya.

Tessék megnevelni, ha nem megy szakemberhez fordulni.

Nem olyan drágák a kutyasulik, és nagyon megéri.

2012. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás. De tény hogy nem szabad hagyni, ha már ilyet meg mer tenni ott már komoly gondok vannak. Profi segítséget kéne kérnetek mert ha te félsz tőle akkor ott szinte semmit nem tudsz tenni hatékonyan.

Ha erre nincs lehetőség, (meg amúgy is) olvass sokat a kutyanevelésről , falkavezérségről. Online is tudsz elolvasni néhány könyvet.

2012. aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egészen egyszerűen helyrerakott téged, és folytatta az ugatást.


Neem, nem folytatta.

Csak durván rámmorgott.

Meg később is ha ránéztem ugyanúgy nézett..


Az a helyzet nagytestü kutya, így azért nemigazán lehet emelgetni a füleitől.


És 2 éves mindjárt.

De ilyeneket nem csinált még eddig.


Őszintén kicsit megijedtem tőle, bár nemszoktam ehhez hozzá lehet azért.


Igen olvasgattam sokat a kutyanevelésről, vannak már régóta ilyen ki megy ki, ki megy be a kapun szabályok, és a kaját se kapja ingyen. Ül, fekszik ezeket elkell végezze.

És nincs is baj vele, legalábbis eddig nemvolt.


Viszont nemtudom a jelenlegi helyzetben megtette volna e mikor a tesóm ittvolt.


Aztán az is érdekes, az utcán soha nem ugat rá senkire, nem is morog senkire.

Otthon volt a mai eset.

2012. aug. 25. 23:23
 5/14 anonim ***** válasza:

A füles dolgot csak jelképesen írtam:))

Bár volt már rá eset, hogy az nj-met a szép sörényénél fogva emeltem a szemem magasságáig egy kis farkasszemezésre.

Most lett felnőtt a kutyád. Próbálkozik. Idáig jó kutya volt, most megpróbál főkutya lenni. Nagyon komolyan állítsd le nála a legkisebb morgást is.

2012. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 dolgot fűznék az előzőhöz:

1 A falkavezérségben fontosak ugyan a szertartások, de szinte jelentéktelenek a kisugárzással szemben.

Ha tartasz a saját kutyádtól, megfenyeget egy nézéssel, és erre te nem is mész oda hozzá, hogy keményen helyre rakd egy ilyenért, akkor hatmilliószor is kimehetsz te előtte az ajtón, semmit nem fog jelenteni!

2 Egyáltalán nem érdekes, hogy csak otthon csinálja, hiszen azt a területet tekinti a sajátjának.

Majd fogja csinálni máshol is, csak idő kérdése.

Még néhány ilyen alkalom, hogy hagyod érvényre juttatni a dominanciáját, és teljesen megerősíted benne, képtelen vagy uralni őt, és a helyzeteket.


Egy jó tanács. Minél inkább keménykedik, annál inkább maradj csendbe! Itt a szó már nem fog segíteni, a hangoskodással pedig rohamosan rontasz a helyzeten.

Ide már bőven tettek kellenek, parancsolgatással nem sokra fogsz menni.

2012. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok híve a fizikai fegyelmezésnek de jobb hogyha még most a szárnypróbálgatásoknál teszed helyre mint később mikor már érzi hogy megteheti.

Ha újra ilyet tapasztalsz ne ijedj meg , menj oda hozzá a grabancánál rángasd meg . Csak hogy érezze hogy ilyet Te nem tűrsz el.

2012. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Ez a felemelős dolog egyébként jó módszer, csak teljesen másképp kell csinálni.

Valahogy így, 07:10-től

http://www.youtube.com/watch?v=qfpQVjYFcSE


Nyilván, ha komolyabb a szitu, erőteljesebb megemelés kell, nem szabad elé térdelni, hanem erőteljesebben dominálni kell fölötte.

De a lényeg, a higgadt határozott viselkedés, az látható.

2012. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na igen.. Az a helyzet azt se tudtam hirtelen mit tegyek. Egyszóval blokkoltam.

Meg attól is féltem nehogy a tesómat megharapja, hirtelen az futott át az agyamon, ha rámmorog akkor a tesómat simán megharaphatja..

Phuu..

Következőkben rákészülök az ilyen helyzetekre.


Lám megpróbálom még szigorúbbra venni a nevelést.


Amúgy meg ha csendben maradtam volna az miért lett volna jobb?

2012. aug. 25. 23:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Avval hogy csak rászóltál és ő folytatta tovább az ugatást , sőt megmorgott elvesztetted a tekintélyed a szemében mert nagyon is tudta hogy nem szabad hisz rászóltál de ő folytathatta mert nem tettél ellene semmit.

Nyugi mással is előfordul főleg hogy eddig rendesen viselkedett. Máskor szépen felkészülsz és már tudsz cselekedni:)

2012. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!