Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát de nem...

Szeretnék egy kutyát de nem tudom hogy milyen fajta legyen: border collie, leonbergi, berni pásztor, angol masztiff vagy roti?

Figyelt kérdés
van már egy ameikai cockerünk és szeretném ha jól kijönnének.de fontos hogy okos,hűséges legyen,őrizze a házat,de kint eleven,de bent nyugodt legyen
2012. aug. 26. 11:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én én véleményem:

Border collie: Nagyon okos, tanulékony, hűséges kutya, nagy mozgásigénnyel, amit sétával le lehet vezetni. Sokat kell vele foglalkozni, mindig kell hogy legyen valami "feladata", hiszen régen is az volt a feladata, hogy sokáig figyelje a nyájat. (ezeket olvastam, nincs tapasztalatom a fajtával,bár volt egy skót juhászom, de nem ugyanaz a két fajta természetesen)

Leonbergi: Mozgékony kutyusok, nagyon szerethetőek, szeretetigényesek, tényleg nagyon aranyosak-viccesek. Jó házőrző lesz belőlük, a gazdi nélkül nem enged be idegent. Utána, akit addig nagyon ugatott, ha látja, hogy gazdi barátságos vele, ő is az lesz:)

Berni pásztor: Nagyon eleven kutya, pörgős, barátságos, cicákkal néha kijön, néha nem, ezt tanítani kell, bár a miénk (illetve pároméké) az egyikkel nagyon össze van nőve, a másik kettővel sincs nagy baja, de amikor lefialt a barátcicája, azoktól menekült,irtózott tőlük:D Jó házőrző, és hihetetlen,vagy sem, megérzi a dolgokat. Amikor az emeleten róla beszéltünk, mindig kaparta az ajtót, hogy be akar jönni. Előtte nem. Vagy, aki rossz szándékkal (álbarátság,stb.) közelít a családtagokhoz, azt ugatja, azzal nem barátkozik, távolságtartó (sok emberrel így van,több év után is), de pl. amikor először jártam náluk, egyből barátkozott, egyszer nem ugatott meg. És a párom tesójának a párjával is így volt. Mást viszont, közös barátot, barátnőt,stb. azt ugatja. Fura ez:D

Angol masztiff: nem tudom, nem ismerem ezt a fajtát sajnos

Roti: Nagyon aranyosak (amelyik jó helyről van, nem szaporítótól), barátságosak, imádnak a gazdival lenni, általában egy gazdások. Bár, erősen kell nevelni őket, mert amilyen barátságosak, olyan akaratosak is. Láttam már olyan rotit, aki őrző-védőnek volt, na attól ki se lehetett szállni a kocsiból, és akié a telephely volt, otthon is rotija volt (lehet, testvérek voltak), az pedig végtelenül szelíd, (bár ő is ugat, amíg meg nem ismer minket), játékos, barátságos.

hát, nekem ezek a tapasztalataim, mind-mind törzskönyves(szinte a legjobb helyekről) gyönyörűszép kutya.:))

2012. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!