Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyust tartók segítségé...

Benti kutyust tartók segítségét kérném!?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzám a 4 hónapos yorki kutyusomat. Nagyon okos kiskutya, így szerencsére nagyjából szobatisztának mondhatom. Viszont az lenne a problémám, hogy nem gondolkodtam elõre, a nyári szünetben tudtam vele foglalkozni, és kijárni vele 2 óránként, de most, hogy kezdõdik a suli, nem lesz rá módom. Anyum itthon van vele egész nap, csak nem fogja tudni kivinni 2 óránként. 100 szónak is egy a vége, szeretném ha az udvar helyett inkább bent végezné a dolgát. Hogyan szoktassam bentre? A kutyapelenke mennyire használ, és ha használ melyik fajta a jó? Vagy elég neki helyette sok ujsagpapir, egy kis pokroccal leteritve??

2012. aug. 26. 20:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a pénz, amiért pelenkára szoktattam volna a kutyámat, inkább takarítottam, amíg voltak balesetek.
2012. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne szoktasd bentre! A kutya nem csak a tied, hanem a családé. Vegyék ki ők is a részüket, ha már megengedték a kutyatartást. Kellett volna gondolkodni ugye? Kutya számára és számotokra is a legjobb megoldás, hogy aki tudja vigye le mielőtt WC-nek nézi majd a lakást, és akkor bezzeg a kutya és te leszel majd az oka. Helyesen kezdted el a szoktatást, de le akard bentre szoktatni, csak azért mert nem vagy itthon.
2012. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Anno az enyémnek is volt kutyapelenka letéve, de ő pár hetes korától arra volt nevelve, és használta is rendesen...Aztán onnantól, hogy szobatiszta lett, megszokta, hogy kijárunk sétálni, és ott intézi a dolgát, SOHA TÖBBÉ nem ment rá. Pedig ott volt 2 éves koráig, de nem használta többet, inkább kibírt adott esetben 6-8 órát, de megvárta, hogy levigyem az utcára.

Figyelj, más kutyatartók is dolgoznak, és nem viszik le 2 óránként a kutyájukat. Ha a kutyád már 4 hónaposan majdnem teljesen szobatiszta, az nagyon jó. Simán kibír majd ő is hosszabb időt pisilés nélkül.

Ha anyukád otthon van, és csak 1x viszi le 5 percre, az tök jó. De ha Te leviszed suli előtt, és suli után is rögtön lemész vele, a kutya azt is simán ki fogja bírni pisilés nélkül.

Emiatt ne aggódj, és főleg ne akard alomra nevelni. Ő nem macska:)

2012. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ezeket mind mondom én is a szüleimnek, csak hamarosan költözünk panelba, és ott nem lesz olyan egyszerű a levitele. Tisztában vagyok vele, hogy nagyobb korában elég lesz neki napi 3, de nem tudom mikor jön el az az idő, addig pedig nem szeretném ha a lakásba piszkítana.
2012. aug. 26. 20:20
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Panelban is pont olyan egyszerű a levitele, mint családi házban, csak pár perccel tovább tart.
2012. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

napi 3 séta is elég kevés,ha csak az egyik nem több mint 1 órás. Lehet maximalistának hangzik,de yorkie is kutya.

Pelenkát felejtsétek el,büdös,undorító,igénytelen dolog és a kutyának is szenvedés saját helyére piszkítania. Ne legyetek lusták,ez a pelenka nem séta kiváltó,beteg kutyáknak és tenyésztőknek van kitalálva,nem pedig lusta gazdáknak.

2012. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló vagyok, amúgy nekem is yorkim van és másodikon lakunk. Reggel fél 6 körül lemegyek vele munka előtt, aztán 12 körül valaki ledobja pisilni. Ha épp csak annyi idejük van, akkor annyira, hogy leteszik az első füves részen, a kutyám szinte azonnal pisil egyet, fölveszik, és fölviszik. Így még a lábát sem kell mosogatni, mert ennyitől nem lesz piszkos.

Aztán én 5kor hazaérek, sétálok vele egy nagyot (1-2 óra) és este 22 óra körül még ugyanúgy leviszem kézben annyi időre, amíg pisil egyet.

Hidd el, nem bonyolult:)

2012. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem kivitelezhető lesz, akkor is ha nem leszek otthon. És mit gondoltok? 1-1 alkalommal az erkély nem lenne köztes megoldás? Mert arra is gondoltam már.
2012. aug. 26. 20:42
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Erkélyre ürítsen? Attól hogy nem zárt tér nem jelent semmit ugyanúgy hatalmas hiba. Miért nem érted meg hogy sétálni kell vinni hiába kistestű? Attól még kutya. Nem értem miért nem macskát vettél ha bent akarod ürítettni. Ők pl elélnek így nem kell nekik séta.

És anyudnak nem 2 óránként kell levinnie. Te leviszed iskola előtt,anyukád délelőtt,és mikor hazaérsz megint leviszed ezt ki fogja bírni ha már tanulja a szobatisztaságot. És anyud nem hal bele 1 sétába szerintem,később meg úgyis tovább fogja tudni tartani a dolgokat a kutyád,és akkor elég lesz iskola előtt és után 1 séta.

2012. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Most 4hónapos eleve már többet kéne bírnia, mint 2óra, ha jól van nevelve és fogékony rá, akkor már 5-6hónapos kora körül nagyjából szobatiszta lesz. Reggel vidd le suli előtt, de ne csak eü sétára, hanem kicsit fáraszd is le. Ha napközben nincs éppen otthon senki, akkor legyen olyan helye ahol könnyű takarítani utána (pl. fürdőszoba, előszoba), 1-2baleset valószínűleg még néha elő fog fordulni, de kutyapelust, újságpapírt semmiképp ne tegyetek ki neki. Írtad, hogy anyud otthon van, vele megbeszéled, hogy legalább 1x, dél körül épp csak pisilni vigye le, ennyit szerintem meg fog tenni.

Ahogy hazaérsz te is vidd le egyből, akár csak 10-15percre és este egy nagyobb sétára.

2012. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!