Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyust tartók segítségé...

Benti kutyust tartók segítségét kérném!?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzám a 4 hónapos yorki kutyusomat. Nagyon okos kiskutya, így szerencsére nagyjából szobatisztának mondhatom. Viszont az lenne a problémám, hogy nem gondolkodtam elõre, a nyári szünetben tudtam vele foglalkozni, és kijárni vele 2 óránként, de most, hogy kezdõdik a suli, nem lesz rá módom. Anyum itthon van vele egész nap, csak nem fogja tudni kivinni 2 óránként. 100 szónak is egy a vége, szeretném ha az udvar helyett inkább bent végezné a dolgát. Hogyan szoktassam bentre? A kutyapelenke mennyire használ, és ha használ melyik fajta a jó? Vagy elég neki helyette sok ujsagpapir, egy kis pokroccal leteritve??

2012. aug. 26. 20:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
56%

Ok, akkor csak nehezen érted meg :)


Elverni??? Azért, mert bepisilt?

Nem, nem verünk el ezért kutyát, ha épp rajtakapod, rászólsz, leszidod. De ha már csak a végeredményt látod, akkor felesleges.

2012. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Hallod te elég szõrszálhasogató vagy. Nem fogom fel nehezen, az esõs dolgot sem a pelenka mitatt kérdeztem, hanem tanácsok miatt. Nem agyonverésre gondoltam, csak az orrára rábiccenteni egyet, úgy hogy ne fájjon neki.
2012. aug. 27. 10:37
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem verünk kutyát ilyen esetben még ennyire se, orrára lehet koppintani ha épp húzná fel az orra mondjuk az asztalra, de ekkor is jobb ha rászólsz. Ha megtörtént a baleset utána már tehetsz bármit, nem fogja tudni összekötni a dolgokat. Ha rajtakapod akkor rászólsz, esetleg felkapod és futás le, ha lent folytatja/befejezi akkor ott viszont Dicséred. Télen-nyáron, hóban-sárban sétáltatjuk, amíg jól esik neki a mozgás, ahogy már írták a tiszta víz nem árt neki, ha nagyon piszkos lesz az is megoldás, hogy beleállítod egy lavórba (tuti belefér, hisz yorkiról van szó) és szépen langyos vízzel átöblögeted, majd szárazra törlöd, de akár le is zuhanyoztathatod. Ha annyira nem rossz a helyzet, akkor elég nedves törlőkendővel vagy egy száraz törölközővel áttörölni ott ahol koszos.
2012. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, SOHA NE ÜSS MEG KUTYÁT! Nem vezet célra, és általában csak azok ütik meg a kutyájukat, akik gyengék és buták ahhoz, hogy normálisan reagáljanak a kutya által elkövetett hibákra.

Szídd meg, küldd a helyére, vagy ne foglalkozz vele pár órán át, de a fizikai fenyítést én gyűlölöm. És nálam az is ide tartozik, hogy "csak az orrára koppintok"


Ha esős idő van, akkor én azt csinálom, hogy elmegyünk a szembe lévő házig, ahol az erkélyek alatt tudunk menni egy kört a ház körül, és ott vannak füves részek. Na akkor kb. ennyi idő egy séta, mert a kutyám gyűlöli, ha vizes:)

Amúgy én minden séta után beteszem a kádba, ráállítom egy fejjel lefelé fordított lavórra, engedek a lábára (gyakorlatilag csak a tappancsára, hiszen följebb nem koszos) egy kis vizet, tusolóval mindegyik tappancsát leöblítem (csak tiszta vízzel, nem kell samponozni) és megtörlöm a törülközőjével.

2012. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!