Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselik a költözést?

Hogy viselik a költözést?

Figyelt kérdés

3 hét múlva el fogok költözni itthonról a páromékhoz. Panelből kertes házba megyek. A kutyusomat is vinni szeretném, 2 éves havanese-ről van szó. Többször volt már náluk, több napra is, szeret ott lenni, de természetesen az én szüleimhez jobban kötődik, mint a párom szüleihez. Nem idegen környezetbe viszem, mégis félek hogyan fogja viselni. Könnyebbé tudom tenni ezt neki valahogy?

Úgy gondolom, hogy jobb helye lesz ott, már ha csak azt nézzük, hogy kint lehet a szabadnak többet mint eddig. Meg ha itthon hagyom, akkor már alig lesz, aki itthon legyen vele, ott meg sokat van ott a nagymama stb.

Kérlek adjatok tanácsot, hogy mire figyeljek oda, hogy segítsek neki elfogadni és átvészelni az új helyzetet. Köszönöm előre is!


2012. aug. 27. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Viszed a kis kosarát, amiben ismerősek a szagok. Ennyi. Megkönnyíteni azzal tudod a helyzetét, ha nem csinálsz belőle nagy ügyet. Két napot én is máshol aludtam a kutyáimmal. Első nap még nem találták a helyüket, de másnap már mintha otthon lettek volna.
2012. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem görcsölsz rá meg nem csinálsz belőle ügyet, ő sem fog. Örülj a költözködésnek, és ő is boldog lesz, hogy ti azok vagytok, ennyi :)
2012. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén csak azért félek, mert eléggé kötödik a szüleimhez és nekik is nehéz lesz elengedni a kutyust. És ugye nem tudok vele minden nap hazalátogatni, örülök, ha egy héten egyszer esetleg haza tudom őt vinni anyáékhoz... inkább attól tartok, hogy a szüleim fognak neki túlságosan hiányozi :(
2012. aug. 27. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák alkalmazkodóképes lények, túl fogja tenni magát rajta, ha engeditek. Tegyetek úgy, mintha teljesen normális dolog lenne a költözés, hiszen végső soron az is. Ráadásul nem tudsz változtatni a helyzeten, tehát teljesen felesleges görcsölni rajta.

Amúgy annál könnyebb lesz a kutyának az elválás, minél ritkábban látogattok haza. Én az első hónapban biztos nem vinném vissza a kutyát, ha tényleg nehéz lehet neki az elválás, csak szívatnám vele.

2012. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a gazdi is vállrándítással, akkor ők is. 4,5 éves a kutyám, és most költözünk az élete során 8-adszor. Sosem volt ezzel gond. Az első vacsi, aztán az első alvás a saját ágyában, és máris tudja, hogy hova tartozik.

Ne parázz rá egyáltalán, nincs okod aggódni. Szépen fel kell neki állítani az új hely új szabályait, hogy legyenek az életének keretei, és ennyi.

2012. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!