Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a megfelelő?

Milyen kutya lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
A nagymamámnak szeretnénk kutyát és persze ő is szeretne. 69éves egyedül él, ikerházban ami nincs elválasztva kerítéssel, terület van játszani meg minden. Nem lenne megkötve. Olyan kell ami házörző is és egyben "szeretné is a mamát". Én a pulira gondoltam. Szerintetek? Olyan túl nagy ne legyen a magassága inkább közepes vagy kisebb méretű. Meg még a németjuhászra gondoltam . És azt meglehet tanítani nekik hogy a virágosba ne nagyon menjen bele , ne tiporja szét? Írjatok!
2009. júl. 26. 10:51
 1/5 anonim válasza:
szia nekem egy belga juhász kutyám van ő szerintem nem harapna meg senkit pár centivel kissebb mint a német juhász csak vele az a gond hogy minden nap kell neki egy kiadós séta vagy ha az nem akkor az udvarban egy 1 vagy fél órás játék nagyon lelkis kutya ÉS EZ NEM VICC!!!!igényli a szeretetet ha ezek a feltételek neked meg felelnek nagyon ajánlom ezt a fajtát:)sok szerencsét a válogatáshoz(ja és ha jó alomból választod és ha a nagyiddal él együtt akkor meg fogja őt védeni az előző kutyánk is ilyen volt és nem engedte be a szervizes bácsit úgy védte anyumat de rászolt és engedelmeskedett neki):)
2009. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagymamámnak border collieja van, mindenhová elkíséri, még bevásárolni is, viszi utána a kosarat :) nagyon sokan mondják h. hiperaktív, és sokat kell mozgatni, de ez rá nem igaz, mert legszívesebben átaludná a napot :) Sajnos pulival kapcs. nincs tapasztalatom, de amiket eddig hallottam róla azok alapján tényleg nem lehet rossz választás. :) Vagy van még egy lehetőséged: menhely. Az ottani kutyák képesek a legtöbb szeretet adni, és ha befogadsz egyet, 2 életet mentesz meg.
2009. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 69 éves néninek nem lenn túl jó választás egy belge v német juhász:S Bármennyire is fitt még a nagyi, ezeknek a kutyáknak napi több óra aktív mozgásra, megfelelő nevelésre van szükségük... ami lehet már inkább teherlenne neki. Én alapból nagytestű kutyát nem választanék idős ember mellé (de ez elégé egyénfüggő...)

A puli jobb választásnak tűnik, vagy esetleg egy uszkár.

De én legszívesebben azt mondanám menjetek el egy menhelyre - ott tudnak ajánlani megfelelő karakterű kutyát, és legalább egy életet is megmentettek:)

2009. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha házörzőt szeretnél én a némethjuhászt választanám, és a virágos védelmére kerítést építenék.
2009. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem pulim van és ezért elfogult vagyok velük szemben. Én csak ajánlani tudom bármelyik korosztálynak. Sztem amit nem szabad elfelejteni h már 1000 év óta az ember mellett van és neki él.
2009. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!