Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne megfelelő...

Melyik kutya lenne megfelelő sportra?

Figyelt kérdés

Kis-közepes testű kutyust szeretnénk, valami férfiasabb, sportosabb darabot (tehát nem yorkit).

Gondolkoztunk a francia bulldogon, de nem tudom azzal lehet sportolni? gondolok itt például agilityre, mert hát egy angol buldoggal az nem menne. Vagy milyen fajtát ajánlanátok, ami egy férfinek sem ciki, mert mondjuk egy amerikai cocker spániellel, yorkival vagy csivavával rohangáló pasi elég vicces lenne.


2010. aug. 15. 18:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

németjuhász,collie.szerintem ez a kettő a legjobb :D

én a németjuhászommal szoktam agilityzni,szereti csinálni

2010. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem terrierek között keresgélj. Mit szólsz például a jack russel terrierhez? A terrierek elég aktívak szeretnek mozogni is stb.

Vagy esetleg foxterrier?

2010. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Ezek a kis terrierek nem túl hiperaktívak? Mert annyit nem biztos hogy tudnánk mozgatni, és nem akarom hogy rossz legyen neki.


A német juhász sajna nem kis-közepes, ép ez a gondunk hogy csak kisebb testű jöhet. A nagyok közül simán tudnánk választani, olyan gyönyörűek vannak.

2010. aug. 15. 18:41
 4/40 anonim ***** válasza:

az ónémetjuci nem annyira nagy,azok kisebbek :)

nekem is olyan van,kisebb termetű mint a sima rövidszőrű

2010. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: Elég aktívak tudnak lenni az biztos. Esetleg ha megtudnál adni több infót akkor több tanácsot tudnék adni. :) Írhatsz privátot is ha gondolod. Több infó alatt itt azt érteném, hogy panelban laktok vagy kertes házban, milyen anyagi körülmények közt éltek (ez is fontos fajtaválasztásnál), van e gyermek, mennyi időd lenne foglalkozni vele, milyen komolyan gondolod a sportot és milyen rendszerességgel, milyen sportra gondolsz stb.
2010. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
A standard szerint az ónémetjuhász ugyanakkora mint a németjuhász. De nekünk olyan max. spániel, beagle méret jöhet csak sajnos.
2010. aug. 15. 18:47
 7/40 anonim ***** válasza:

akkor egyedi eset :D

a beagle aranyos,kedves fajta,ismerősőmnek volt,az jópofa kutya

2010. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Kertes ház.

Anyagilag hát mindig lehetne jobb, de amíg nekünk jut addig a kutyáknak is. (értem ezt úgy hogy kb. 1 éve a nincsből kapartam például össze több mint 200.000forintot a balesetes kutyánknak aki sajnos ennek ellenére elpusztult tehát ha kutyáról van szó nagyon elszántak vagyunk és bármire képesek vagyunk.)

Sportolni hobbi szinten, tehát nem feltétlenül naponta több óra és komoly versenyzés ( bár még az is előfordulhat de ezt nem tudom megmondani mert még nem próbáltuk)

Alapban inkább nyugisabb kutya kellene aki jól elvan a házban és a kertben, napi 2-3 óra mozgás tudnánk neki biztosítani.

2010. aug. 15. 18:53
 9/40 anonim ***** válasza:
Akkor a Beagle? Az nem jó, szerintem az agilityre nagyonis alkalmas lenne :) De ha nem is amcsi, de az Angol cocker szerintem Unisex fajta, a vadászok is sokszor alkalmazzák még a hobbivadászatoknál, mert vadászkutya. Az Amerikai cockert szerintem inkább kiállítási kutyának szánták, bár ami engem illet, szerintem az a bárgyú fej, nem túl szép. Gyakorlatilag a testfelépítését és a füleit kivéve nem sok köze van a spánikhoz, mégcsak nem is hosszúkás pofájú, hogy vadászni lehessen vele. De a mi angol cockerünkkel agilityzünk, és nagyon szereti csinálni. :)
2010. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Lemaradt: agility érdekelne, nincs kisgyerek.
2010. aug. 15. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!