Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha te kölyökoviba mennél a...

Ha te kölyökoviba mennél a kutyáddal mit szeretnél milyen legyen, milyen gyakorlatok legyenek stb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen? 2 hét múlva lesz labradorunk ezért érdekelt vagyok :)
2012. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem csak mennék, mi jártunk is :)

Alap dolgok voltak, ül, fekszik, pórázzal és anélkül láb mellet követés, logikai feladatok, ilyesmik, városi séta stb. Ja és a legfontosabb a szocializáció :)

2012. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahova én viszem a kutyám kutyaoviba ott az alábbiak vannak : lábhoz, ül, fekszik, áll, ott ül, ott fekszik, hozzám, közömbösítés, szocializáció, és persze játszhatnak az elején egymással :), én ezzel teljesen megvagyok elégedve.
2012. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, legyenek gyakorlatok, és a kutyák tanulják a megfelelő ismerkedést. Bár én amit hiányolok sok oviból, hogy nincs idő megbeszélni a gazdák otthoni problémáit a kiskutyával. Ez kezdő gazdiknak különösen megnehezíti az együttélést.
2012. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nahszóval. Nekem a lényeg a szocializáció: szerintem az a jó kutyaovi, ahol az óra 60-70%-ában a kiskutyák egymással játszanak, felügyelet mellett. Eközben az oktató egy adott, a kutyatartással kapcsolatos témáról beszéljen, sor kerül egyéni problémák közös átbeszélésére, s ha történik valami érdekes a kiskutyák között, azt is tárgyalják ki. Eközben még legyenek falka futások és behívások is. A fennmaradó időben legyenek (természetesen naponta egy alkalomkor nem mind, mert ennyi nem fér bele): játékok, s legyenek olyan feladatok, melyekkel a kutyák probléma megoldó képességét és önbizalmát fejlesztik (pl akadály mögüli jutalomfalat szerzés, zörgő felületen történő átmenés, kúszó meg ilyenek). Legyen egy kis alap klikkeres formálás, hogy stimuláljuk a kis gombóckák agyát. Legyenek alap engedelmességi feladatok: ül, fekszik, behívás, laza póráz (több nem kell). Én ilyen oviba jártam, s most, hogy felnőtt a kutyám, legszívesebben belógnék egy plüsskiskutyával xD
2012. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!