Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7éves kutya már 'idősnek' számít?

7éves kutya már 'idősnek' számít?

Figyelt kérdés

Hány éves kortól számít öregebbnek 1 kutya?

Az én kutyum 7 éves múlt, de fiatalosan néz ki, és egészséges, a fogai is nagyon szépek :)


2012. aug. 27. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Még talán van neki egy 7 éve.

49 éves magyarán.

2012. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát fiatalnak már semmiképpen nem mondható, de függ azért mástól is, például a kutya méretétől. Egy 7 éves bernáthegyi például egész más, mint egy ennyi idős beagle vagy tacskó.

Milyen kutyusod van?

2012. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nagyban függ attól, hogy miféle-fajta. A nagyon nagy testű kutyák hét évesen már öregnek minősülnek, a kistestűek meg épp csak középkorúnak. Én leginkább ránézésre, a viselkedésükből szoktam megítélni, hogy idősek-e vagy sem, pontosabb az, mint a számokat nézegetni.

Mondjuk a 9 éves kutyámnak már inkább senior tápot adok, hiába nem öreges, mert az emésztés nem viccel, meg jobban odafigyelek a súlyára, de ettől eltekintve nem kezelem öregként, mert nem látom okát.

2012. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fajtától függ, 7éves német dog már annak számít, egy kis termetű kutya még nem. Örülj neki, hogy ilyen jó kondiban van, remélhetőleg még a duplája hátravan :)

Ismerek egy 10éves kutyát aki ránézésre max 5nek tűnik, szépen néz ki, jó kondiban van...múltkor találkoztunk egy ugyanolyan fajta kutyával aki 5éves volt, ismerősömé mellett vagy 15nek tűnt...mindenki meglepődött mikor kiderült a kutyák kora.

2012. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez fajta függő. Egy boxer pl már igen öreg egy spicc még szinte fiatal.
2012. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Puli keverékem van, kan, és közepes termetű (a fajtatisztáknál kicsivel nagyobb) :)

2012. aug. 28. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor még nem öreg.

Nekem van egy majdnem 15 éves, de még ős is tök fiatalos, senki nem hiszi el, hoyg ennyi idős. Igaz ő beagle

2012. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!