Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ultrahangos kullancs riasztó?...

Ultrahangos kullancs riasztó? Mi a véleményetek tapasztalatotok róla? Használjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Én évek óta csak ultrahangos riasztót használok a kutyámra és a macskámra is és azóta semmi kullancs pedig több csepegtetős riasztót is használtam de találtam bennük kullancsot. De nem annyira látom hogy sokan használnák.

Ti hogy vagytok vele? Ha használtok , miért ? Ha nem, miért ?:) Előre is köszönöm a válaszokat !


2012. aug. 28. 14:25
 1/3 Kocsis Misi válasza:
Szia én már szemeztem vele, de nem merten kipróbálni mert nem tudom, hogy tényleg hatásos-e. Én 6000Körül láttam a boltban ennyiért pedig nem akartam szerencsét próbálni. Engem is érdekelne a vélemlnyetek róla.
2012. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kocsis Misi válasza:
6000??? az nagyon drága, én a neten vettem, azt hiszem 4200 körül, megkereshetem, hogy hol.
2012. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kereskedelmi forgalomban kaphatók még ultrahangos kullancsriasztók, ezek sajnos önmagukban nem tudják a kullancsokat távol tartani. Mivel viszont semmilyen káros hatásuk nincsen, így kiegészítő védekezésre ha nem is ajánlom, de semmiképpen nem ítélem el a használatát. "


forrás: [link]


Szerintem a kullancsnak nincs füle és egyetlen tudományosan alátámasztott tanulmányt se találtam a hatékonyságáról, ezért szerintem ez hit kérdése és én nem hiszek benne. A másik, hogy nem vízhatlan, ami egy kerti kutyánál elég nagy hátrány főleg, ha napi rendszerességgel úszik is.

2012. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!