Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam az utcán egy kóbor...

Találtam az utcán egy kóbor kiskutyát. Mivel etessem?

Figyelt kérdés

Szóval: 3-4 hónapos lehet, kislány, nem is vékony, nem is dagi, 4-5 kilós lehet.

A menhelyen csak 2 hét múlva tudják fogadni, addig elvállaltam, hogy én gondozom.

Most nem engedhetem meg magamnak, hogy kutyatápot vegyek, de a kamrám tele vagy mindennel, de tényleg mindennel. De azért a kolbászt, szalonnát nem adnám neki.

Holnap tudom vinni csak dokihoz, hogy "átvizsgálja". A menhelyen személyesen voltam, mert telefonon elérhetetlenek, a doki már nem rendel.


Mit adhatok a csöppségnek enni? Mondjuk rizs vagy tészta + kevés májkrém mehet neki? Vagy mit adjak neki ami laktató, finom és egészséges is (mármint a kutyának)? És mennyit adjak neki?


Köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 28. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon rendes vagy hogy elvállaltad !:)

Ha lehet adhatnál neki csirke husit rizzsel esetleg egy kis répával.

Rizst és tésztát alapvetően a kutyák felhizlalására használják a menhelyeken lévő vékony kutyusokat de szerintem ez most jó lesz neki is. bármilyen husit adhatsz neki de inkább főzd meg mindet neki. Mivel kicsi még napi 4szer adj neki enni.

2012. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csöves csontot, azt ne adj neki! Amit az előző írt, azzal egyetértek!
2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
És lesz szíved majd megválni tőle? Hjajj én nem bírnám ki az biztos! :(
2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem engedheti meg magának a tápot akkor szerintem becsülendő hogy inkább menhelyre adja mint hogy kínlódjon hogy a kutyának is enni kell és orvoshoz is vinni.
2012. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha orvoshoz viszed, mindenképpen nézess benne chipet, hátha csak elkószált otthonról és a gazdija nagyon keresi.

Tényleg bármilyen husit adhatsz neki, csak csöves csontot ne, a rizs is mehet simán. Holnap meg a dokit is kérdezd meg erről, ő majd biztos mindent elmond.

2012. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Miért kell orvos? Évente viszem oltatni és ennyi........15 éves már a drágám, a másik meg hét. És nem minden nap tápot esznek! Ami a maradék, nem kell elkényeztetni őket és megeszik a kenyeret is! Van hogy elmegyek halat fogni nekik, de mindig megoldom és nem soványak, de nem is gurulnak, mint a legtöbb elkényeztetett kutya. Lehet nem fajtiszták, de nagyon hálásak a mai napig, hogy befogadtam őket! Ha nyitva hagyom a kaput még akkor sem mennek el! De persze becsülendő ha belátja valaki, hogy nem tud gondoskodni róla és inkább menhelyre adja, mint utcára!
2012. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg rendes tőled, hogy ideiglenesen befogadtad kis szerencsétlent :) Ilyen embereknek kéne benépesítenie a Földet :)

Valóban adhatsz neki mindenféle húst (de, ahogy az első válaszoló írta, mindenképp főzd meg), mert protein formájában aminosavakat, zsír formájában pedig zsírsavakat tartalmaz, mindkettő nagyon fontos :) Viszont mivel nagyon-nagyon kevés benne a kalcium, mindenképpen adj neki mást is, pl. zöldségeket, ezekben sok a vitamin, ásványi anyag, antioxidáns és a szénhidrát, kiegyensúlyozzák a tápanyagokat hússal együtt, a hús és zöldség a kutya természetes étrendjéhez hasonló. Előfordulhat, hogy a kölyök kiszedi a húst, és a zöldséget otthagyja, akkor próbáld meg a húsfalatokra tenni, belekeverni és ne mellé rakni, ez talán segít, de lehet, hogy még így is válogatni fog a kutya. Rizst is nyugodtan adhatsz neki, mert a fehér rizs keményítőt, rostanyagot, magnéziumot, folsavat és vasat is tartalmaz, rendkívül egészséges, segíti az emésztést, valamint a főzőlé nagyon sok nyomelemet is tartalmaz, viszont kevés vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, így zöldséggel, hússal ideális, önmagában nem.

A kölyökkutyák szeretik a tejet, de a tehéntejtől hasmenésük lehet, ezért forralt, majd kellően kihűlt kecsketejet adj neki (bár ettől is hígabb lesz a széklet, de úgy hallottam kevésbé) :)

Figyelj arra, hogy vize is legyen egész nap. A kutyák gyakran jobban szeretik az esővizet, így ha van kút, onnan engedhetsz neki, de ha van esővízgyűjtő, onnan is ihat. Ha felmelegedett, ki kell cserélni, vagy hideg csapvizet, friss kúti vizet kell hozzá adni.

Fekhelye tiszta, nem poros pokrócokból is készülhet, vagy akár egy doboz is lehet rövid időre. Mindenképpen puha legyen és ügyelj arra,hogy akkora legyen, hogy a kutya az oldalán fekve is kényelmesen ki tudja nyújtani a lábait. Ez a fekhely egy szélvédett, fedett, árnyékos helyen legyen, ne tudjon befújni a szél, beesni az eső, odatűzni a nap, éjszaka ne legyen túl hideg, a legjobb valamilyen zárt, legalább félig zárt hely(akkor, ha hosszabb a kutya szőre), pl. garázs, lépcsőház, előszoba, stb.

Egy régi, kisebb méretű rongyot, egy kis labdát, egy olcsóbb plüssöt (amin ne legyen kulcstartós, öntapadós rész) adhatsz neki játéknak, hogy ne unatkozzon. Simogasd, rohangálj, játssz vele, ha ráérsz.

Ha viszonylag hosszú szőrű, akkor ha van olyan hajkefe, amit már nem használsz, akkor amíg nálad van egyszer-kétszer átkefélheted, ha melege van leslagozhatod, lemoshatod nem jeges, de hűsítő vízzel, persze ügyelj arra, hogy ezt délelőtt, vagy délután tedd, estefele ne, és arra is figyelj, hogy megszáradjon mielőtt éjszaka lesz, vagy hűvösebb lesz az idő. Persze ápolgatni két hét alatt azért nem annyira fontos, pláne, ha rövidszőrű.

Visszatérve az etetés témára, az első válaszoló jólmondja, naponta többször, 3 x, 4x, 5x adj neki ételt, de ne túl sokat.

És semmilyen tápot se tudsz megvenni? A tescóban a Butcher's nem túl drága, bár nem tudom, van-e kölyköknek való. Az biztos, hogy az ára megfizethető,a minősége elfogadható, van kisebb kiszerelésben is, ha jól tudom, és ami megmaradna, azt a menhelynek oda lehetne adni :)

(bocsánat a tegeződésért 13/L)

(és azért is ha valami olyat írtam, ami nem igaz én még csak tanulom a dolgokat, de azért örülnék, ha tudnák segíteni)

Ja, és most jutott eszembe, nem tudsz neki gazdát keresni? Lehet, hogy egy-két héttel tovább marad Nálad, de (szerintem) megéri. Mert így nem kell menhelyen lennie, mert ugye, köztudott, hogy Mo.-n azok nem a legjobbak. A Dogs Trust bezzeg jobb mint nálunk némelyik kórház :)De komolyan :D Na mindegy visszakanyarodva az eredeti témához, ha úgy döntenél,gazdit keresel a kiskutyának, akkor alaposan válogasd meg, kinek adod oda! Csak felelős, kutyákhoz valamilyen szinten értő gazdinak add oda, akinek esetleg meg is nézheted az otthonát, ha nem lakik Tőled messze, hogy biztosan jó helyre kerüljön a kicsi. Nem muszáj ezeket Neked elvégeztetned, mert ugye, ha nem is egy eget rengető összeg, de azért pénz, azért ellenőrizd majd, hogy a kölyöknek legyenek meg az oltásai, a chippje és ivartalanítva legyen :)

2012. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azért még annyit(írtam, hogy adhatsz neki tejet is), hogy tejet ne adj neki minden nap, és csak akkor adj neki, ha bírja a gyomra, ha nagyon megy a hasa, esetleg hányt is tőle, akkor csak vizet adj neki folyadékként. Egyébként lehet, hogy a tehéntej is ugyanolyan mint a kecsketej, tehát szerintem azért azt is adhatsz neki...nem tudom.

Még annyit,hogy a tej nagyon egészséges, de ha jól tudom a kutya 2-3 hónapos kora után nem tudja megemészteni, de ettől függetlenül, mint már írtam, ha bírja a gyomra, és szereti, akkor adhatsz neki, mértékkel.

Hozzáteszem a mi kutyánk imádja a tejet, úgy hetente kétszer kap, általában ritkábban, de mikor kölyök volt néha gyakrabban, és egyáltalán nincs hasmenése, hányni sem szokott, csak kicsit világosabb a produktuma mikor tejet iszik :) De ez nem gond.

13/L

2012. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!