Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy kiskutyát...

Igaz az, hogy kiskutyát (border collie) nem lehet 3 hetes kora előtt kiválasztani?

Figyelt kérdés
ugyanis egy "szakember" ezt mondta.
2012. aug. 23. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy értve kiválasztani? Elválasztani az anyjától csak SOKKAL később lehet! Ha azt érted kiválasztás alatt, hogy melyik legyen majd később a tiéd azt sem lehet, vagyis lehet, csak nem érdemes. Olyankor még nem látni rajtuk túl sok mindent, nem lehet dönteni, mert kevés az információ.
2012. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
természetesen nem elhozni gondoltam, csak kiválasztani. pl a mintázata még változhat?
2012. aug. 23. 18:01
 3/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztő szokott választani először, és ők általában 6 hetes koruk körül látják majd kb. viselkedés, küllem alapján, melyik kiskutya milyen minőségű lesz.
2012. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocs rosszul írtam a kérdést Így helyes:

Igaz az, hogy kiskutyát (border collie) nem lehet 3-4 hetes korában kiválasztani?

2012. aug. 23. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően még szoktak változni, alakulni. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy ha valaki valóban szakember, és ért hozzá, akkor ő már olyankor is látja, hogy melyik milyen lesz később (külsőleg és belsőleg egyaránt). De szerintem érdemes tovább várni, ha csak nem sürget nagyon az idő (pl. mások előbb választanak és elvinnék előled stb.). Vagy megnézni őket 3 hetes korukban is, de nem teljesen végleges döntést hozni.
2012. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hetesen tényleg nem érdemes megnézni őket,mert lehet,hogy amelyiket választanád az később domináns lesz vagy túl hiperaktív ,szóval inkább érdemes 6 hetes korukban meglátogatni őket,addigra már kiderül melyik kutyus milyen és akkor 2-3 hét alatt ő már nem fog annyira változni,tehát nyugodtabb kiskutya nem lesz pár héttel később domináns szóval így értem :)
2012. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Kiválasztani ki lehet,csak nincs túl nagy értelme.

3-4hetesen nem látsz még rajta semmit és sokszor a tenyésztője sem. 6-8 hetesen már kezdenek alakulgatni a kicsik...

2012. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért ez h nincs értelme, ez nem teljesen igaz, csak tudni kell h mit kell nézni. Pl az epilepszia rohamjelző kutyákat 1 naposan választják ki és 1 hetesen van a kontroll ami véglegesíti a választást.

Visszatérve a kérdésre 3 hetesen talán még annyit nem lehet látni mivel akkor kezdenek el mászkálni, de 4 hetesen már látszik ez az - bár nem biztos h egy laikus tudja mit kell nézni, és h milyen viselkedésmintából mi lesz. Egy jó és tapasztalt tenyésztő viszont tud útmutatást adni. Az én tenyésztőm 4 hetesen megmondta h melyik kölyök milyen jellem...és olyanok is lettek. Ezen kívül vannak különböző kölyöktesztek amik alapján szintén lehet következtetni. Csak hát ezeknek az "olvasásához" érteni kell hozzá elégé.

2012. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de, ki lehet. van olyan is, hogy van egy alom, meg a gazdik, és a tenyésztő azt mondja, hogy te ezt kapod, nincs vita (nyilván előtte elmondtad az igényeidet, és az apalján választott).

viszont 3 hetes koruk előtt tényleg nem nagyon látszik semmi, (kivéve, ha speciális módszerekkel vizsgálják őket, ami alapján pl a terápiásokat választják, elvileg már 1 hetesen is látszik, hogy melyik lesz apportos, agility bajnok, terápiás, családi kedvenc, domináns, stb stb)

2012. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!