Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hónapos berni pásztor...

11 hónapos berni pásztor kutyánk van. Mikor lehet pároztatni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
18-20 hónapos kortól.
2009. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
hjuuujj kapni fox ezért a kérdésért,h ne szaporits!!!
2009. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Jó ha az első két tüzelését kihagyod, és a harmadik tüzelésekor befedeztetheted. De remélem nem szaporitani szeretnéd.
2009. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem rosszból irtam, és aki bántani szeretné a kérdezőt, az most kattintson máshová!
2009. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyánál illik megvárni amíg kész lesz a kutya, ez olyan két éves kora körül van.


Biztosan szereted a berni pásztorokat, hiszen azért tartasz ilyen kutyust. Mielött fedezteted, érdemes megcsináltatni sőőt melegen ajánlott a könyök, és csipő diszplázia szűrést 2 évesen, és a tenyészszemlét. Itt kiderül, hogy a kutyus alkalmas-e arra, hogy legyenek utódjai, és nem lesznek-e esetleg nyomorékok a kölykök. Nagytestű kutyánal akkor is érdemes a HD szűrést megcsináltatni, ha nem pároztatod, mert akkor ha baj van időben kiderül, és tudatos táplálással, meg lehet előzni a későbbiekben a tünetek súlyosságát, és remélhetőleg fog tudni járni a kutya még 6 éves korában is. Természetesen ha pozitív a szűrés akkor nem szabad hogy kölykei legyenek, mert akkor örökölhetik a betegséget.

2009. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Az én kutyám most 2 és fél éves...és valószínüleg vemhes,tehát 2 éves kor fele,ha már tüzelt,akkor lehet..de csak ha vállalod értük a felelősséget is ;)..
2009. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Azért ne járjon már a házi szaporításokért dícséret könyörgöm!!! Értsétek meg már végre, hogy aki itt kérdezősködik, az nem tenyésztő. Egy tenyésztő nem a gyakorikerdesek.hu-n fog amatőr kérdéseket feltenni. Nekem pedig had legyen szabad véleményt mondanom arról, aki az otthontalan kutyák hadáról tudomást sem véve otthon szaporítgat, ezzel nagy valószínűség szerint növelve a gazdátlan állatok számát. (sajnos tapasztalatból írom, ezért csak az hőbörögjön, aki szintén a saját szemével lát nap, mint nap elkeseredett gazdikat beállítani 3-4 féléves kutyával, hogy nem találtunk nekik gazdit, sajnos el kell őket altatni...van esetleg fajtamentés, aki majd helyettem keres nekik gazdit???)
2009. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

ne értsük egymást félre. én is ellene vagyok a szaporitóknak. az olyanoknak akik a kutyájukat gyárként kezelik. a körülményeket nem ismerem. lehet a kérdező olyan ember, akit érdekel a tenyésztés és most kezdene bele, de előbb érdeklődik. mivel ez olyan oldal, ahol kérdéseket tesznek fel, ezért joggal érdeklődhet itt. de jobb lenne, ha állatorvost keresné fel ilyen ügyben.

de az is lehet, hogy aljas szaporitó. én nem tudom. kérdésére válaszoltam legjobb tudásom szerint.

megbántani senkit nem akarok. tőlem függetlenül úgyis azt tesz amit akar a kutyájával.

csak annyit szerettem volna, hogy ne sértegessük egymást. aki sérteget olyan embert, akit nem is látott, az biztosan a kutyákhoz sem viszonyul másképp. szeretném, ha mindenki bátran kérdezne a kutyákról, igy nem lenne annyi tudatlan, aki meggondolatlanságból tesz kárt a kutyában. megirhatjuk neki, hogy ne tegye. de ne orditsuk le a fejét, mert úgyis cselekedni fog. ha kérdez, talán akkora bakit nem csinál.

köszönöm a megértést.

2009. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező nyilván nem egy lelketlen szaporító, mivel akkor már az első tüzelésénél fedeztette volna a szukát. Hanem egy gazdi, aki teljességgel hozzá nem értő. Az ilyeneknek sem kellene belekezdeni a tenyésztésbe, mert ez felelősségteljes munka és nem csak abból áll, hogy jajj de cukik a kiskutyák. A kérdezőnek bizonyára nem törzskönyves a kutyája, mert akkor gondolom a tenyésztőhöz kéne fordulnia ilyen kérdésekkel. Szóval szerintem akik ennyire nem értenek hozzá, azok hagyják másra a tenyésztést, így is rengeteg szaporítótól vett kutya árasztja el a menhelyeket és a fajtamentőket.
2009. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Honna tudjátok,hogy szuka? :D :D

Én azt írtam,18-20 hónapos kortól,le lettem pontozva pedig,csak azért mert van egy olyan érzésem,hogy kan kutyáról van szó :D

Pedig kanoknák tényleg akkor lehet kezdeni...

2009. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!