Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlották a nekem ezt a...

Ajánlották a nekem ezt a GF600 nevezetű táplálékkiegészítőt. Ez tényleg ennyire jó?

Figyelt kérdés
3 hónapos a golden retrieverünk, és neki ajánlották végül is ezt az ízület és porcvédő tablettát. Sokat olvastam róla itt is, sokan használják. Ha ezt adom a kutyának, akkor kiküszöbölhető esetleg a növekedési fájdalom, és hasonlók? Szuper prémium táppal etetem, e mellé nem kell még pluszba kalciumot adnom, az állatorvos szerint azzal csak ártanék. Szóval nyugodt szívvel adhatom a kutyámnak ezt a dolgot, tényleg jót tesz neki? És nem roncsolja esetleg más szerveit? Lehet buta kérdés, de szeretnék biztosra menni. Mert ha csupa jót írtok, jókat tapasztaltatok, akkor holnap megrendelném...köszi előre is!

2012. aug. 29. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt nyugodtan adhatod és úgy látom felvilágosult dokitok van :) Szuperprémium táp mellé valóban nem ajánlott a kalcium kiegészítés, viszont a GF600 zöldkagyló kivonatot tartalmaz, ami az izületeknek nagyon jó, főleg a nagytestű kölyök kutyák növekedésénél :)

Én is ezt adom a kutyusomnak 4 hónapos kora óta, elégedett vagyok, szóval nyugodtan vedd meg :)

2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Már meg is rendeltem, holnap hozzák is. A te kutyusodnak ha jól emlékszem, voltak növési fájdalmai, igaz? Vagy csonthártya gyulladása...valami ilyesmire emlékszem. Akkor ezek szerint ilyenekre nem jó, csak ízületre. :( Sebaj, a lényeg, hogy használjon. Szép estét Neked! :)
2012. aug. 29. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Növésnél pont hogy az izületek okozzák a bajt, illetve azoknak nem sikerül sokszor követni a gyors csontnövekedést és ebből lesznek kisebb-nagyobb gondok.

Én is adom kis kora óta a kutyámnak, semmiféle mellékhatása nincsen azt leszámítva, hogy sose voltak ilyen növési gondjai, nem volt sánta, csámpás, nem tartotta furán a lábát, mint sok vele egykorú kölyök.

Ismerősöm által tanúja voltam annak is, hogy egy tizenpár hetes kölyök lábát 2 hét alatt teljesen helyrehozta, egyik napról a másikra elkezdte a kicsi furán tartani álló helyzetben a lábát, kb mintha kitekerték volna és talán kihatott a járására is (ebben már nem vagyok biztos, kb egy éve volt). 2 hét múlva semmi baja nem volt, egyenesek voltak a lábai, nem ment furán, nem sántított...

2012. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm szépen! Most nagyon lázba hoztál, ugyanis kicsit csámpás a kutyám, nem vészesen, láttam már ennél rosszabbat is. Úgyhogy köszönöm szépen, hogy írtatok, ezek szerint jó vétel lesz, már alig várom, hogy megjöjjön!
2012. aug. 30. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, volt neki csonthártya gyulladása is (elvileg), bár én már nem tudok semmit, mert legutóbb, amikor újra sántított (és ugye eddig a dokik csonthártya gyulladást mondtak), akkor elvittük egy másikhoz (épp nyaraltunk), kiderült, hogy az a sántítás nem is csonthártya gyulladás, hanem vállizületi szalaghúzódása volt, kapott rá egy szurit és elmúlt minden. Lekopogom, azóta nem tért vissza.

A tápot nagyon gondosan válaszd ki, én nem ajánlom a magas fehérjetartalmú tápokat és 6 hónapos kora után mindenképp csökkentett fehérjetartalmút ajánlok :)

2012. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na, az tök jó. Akkor először a kutyád félre lett kezelve? Így bízzon az ember az orvosokban, mindegyik mást mond. Én nagyon hadilábon állok ezekkel a tápokkal. De azt mondják, hogy a magas fehérje nem árt a kutyáknak. Ez egy tévhit, állítólag. Mindegy, én átváltok majd egy másik tápra, konkrétan a Brit Care Junior Large Breed-re. Acanával etetek jelenleg, de valahogy azt látom rajta, hogy túl gyorsan nő. Bár lehet csak én beszélem be magamnak, de egyik napról a másikra nő hirtelen, tehát még számomra is szemmel látható, pedig én minden nap látom. Ezért is rendeltem neki ezt a gf600-at, mert elkezdett bicegni kb 2 napja. Nem emeli fel a lábát(jobb mellső) csak biceg. De pl rohangálás közben észre sem venni a bicegést. Kicsit aggódom. De egyik ismerősömnek úgy rendbe rakta a kutyáját ez a gf600, hogy csak néztem, mint hal a szatyorban. Már meg is jött, viszont gondban vagyok, mert magyar leírásként egy másik táplálékkiegészítő matricáját ragasztották rá.. Szerintetek egy 3 hós goldennek mennyit kell adnom naponta? Én az angol leírásból azt vettem ki, hogy napi kettőt. Ti mennyit adtatok a kutyátoknak, amikor még kicsi volt?
2012. aug. 30. 11:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első 5hétben napi 2 elosztva (reggel-este), utána 1.
2012. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15-30 kg között napi 1 (első 5 hétben napi 2), 30-50kg között napi 2.

De szerintem a te kutyid még nincs 15 kg, ugye? Akkor szerintem napi 1-et adj neki 2 részletben.


Hát, ezt már soha nem tudom meg, hogy félre lett-e kezelve, vagy éppen akkor tényleg az volt-e a baja.

Én is adtam a kutyusomnak Brit Care Junior Large Breed tápot, jó minőség :) Arra vigyázz, hogy ami az etetési útmutatón van, az nem szentírás, nekünk jóval kevesebb is elég belőle, ha úgy látod, hogy hirtelen nő a kutyi, pocakosodna stb, akkor vegyél vissza az adagból.

2012. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettetek! Alexandra, remélhetőleg most már nem lesz gond a kutyusoddal, bízzunk benne! Szép napot Nektek! :)
2012. aug. 30. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Okok :) Nektek is :)
2012. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!