Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyának?

Mi baja lehet a kutyának?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé jöttem a barátnőmtől. Az egyik utca sarkán van egy ház, ahol lakik egy bichon keverék. Tündéri kis kutya, már pár éves lehet,nem fiatal, de nem is öreg. Ki szokták engedni az udvarra a kutyust, és most is kint volt. Vidáman szokott rohangálni, ugrálni, játszani, szaglászni, de most csak forgott balra. Folyamatosan. Nem a farkát kergette mert túl lassan csinálta, és nem hagyta abba, kifelé kezdett sodródni az útra (nincs kerítés), ezért megálltam, hogy beljebb vigyem, nehogy elüsse egy autó, na és persze, hogy megnézzem, mi baja. Szédölögve forgott, csak balra, és dülöngélt, nemegyszer el is esett. Mikor elé álltam, csak simán nekem forgott, nem vett észre, olyan volt, mintha vak eltt volna. Megfogtam, felemeltem, de akkor is csak pörgött volna. Nagyon bágyadtnak tűnt. Rémisztő látvány volt. Tudom, hogy az egyensúlyért a belsőfül felelős, be lehet gyulladva? Nem tudom pontosan mik a tünetei, csak azt, hogy egyensúlyzavarok. A gazdái nem voltak otthon, így nem tudtam mást csinálni, csak beljebb vinni, hogy nehogy kiforogjon az útra, és elüssék. A telefonszámukat sem ismerjük a gazdáinak, ezért még csak meg se kérdezhettük, hogy bevihetjük-e az állatorvoshoz a kutyát :/. Remélem hamar hazaértek és elvitték dokihoz szegény párát. Én azonban aggódom érte, noha nem az én kutyám. Mi lehet a baja? Súlyos?

13/L



#kutya #egyensúlyzavarok
2012. aug. 29. 18:40
 1/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Szerintem epilepsziás.
2012. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez lehet epilepsziának a tünete is?
2012. aug. 29. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát a valaki megmérgezte akkor előfordul ez a viselkedés, ha a belső fül begyulladt akkor orvoshoz kell vinni mert pár nap és sokkal rosszabb lesz a helyzet. De azért szorítok a kutyusnak! (!Ha a gazdái szeretik biztos nem bánják ha állatorvoshoz viszitek mielőtt súlyosabb lesz!)
2012. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De az is lehet hogy veszett, mert agykárosodást okozhat!
2012. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, ijesztően hangzanak a válaszok, de azért köszönöm. Lehet, hogy eltekerek, és megnézem mi van a kutyussal.
2012. aug. 29. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
majd írd le mi volt, a gazdái elvitték? amúgy mért engedik ki, ha nincs kerítés, és ők sincsenek otthon?
2012. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem elvitték dokihoz,de nem tudom mi volt, mert nem beszéltem a gazdikkal.

Tényleg (utolsó) ez nem is jutott eszembe, hogy mit keresett kint a kutya???

Lehet, h otthon voltak? De kopogtam és csengettem is és senki nem jött ki :/

2012. aug. 31. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!