Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is alszik együtt a kutyájá...

Más is alszik együtt a kutyájával?

Figyelt kérdés
Ha szégyen ha nem,én együtt alszom a kutyámmal,de van aki nagyon elítéli ezt.
2012. aug. 29. 19:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez mind nagyon szép és jó, amit írtok, hogy azzal van a probléma, aki ezt elítéli, meg hogy mindenki tartsa eg magának a véleményét, csakhogy van egy kis bökkenő:

A kutya nem alszik a falkavezér helyén a vadonban. A falkavezér aludhat a falkatag helyén, ott vele együtt, de a falkatag nem aludhat a falkavezér helyén. Ha valaki a kutyájával alszik, ott nagy valószínűséggel a kutya nem tudja, hol a helye a falkában. Lehetnek gondok, például nem fogad szót a kutya, megmorog, ha miközben eszik, a tápjához nyúlkálsz, stb.

Meg hát nem egészséges kutyaszőrt nyelni, de ez a kisebbik gond.

2012. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

A gazda avagy falkavezér legnagyobb gyengesége a kutya felé, hogy beengedi a saját területére. Az ágy a falkavezér saját helye, azzal a kutya előtt ássa alá a tekintélyét, hogy beengedi az ágyába"


Nagyon félreértelmezed te ezt a falkavezéresdit! Az alap gondolattal egyet is értenék, de ha már a falkavezérségnél tartunk, akkor hozzá kell tenni, hogy az állításod csak abban az esetben helytálló, ha probléma van a rangsorral. És nem az a baj, ha a falkavezér beengedi a saját helyére az alattvalóját, hanem az, ha az alattvalója engedély nélkül megy be a vezér helyére. Nagy különbség! Normális kutya-gazda viszony esetén amikor a rangsor rendben van, megvan a gazdi tekintélye, akkor semmiféle negatív hatása nincs, ha él az előjogaival és behívja a kutyát az ágyába. Sőt, ez még a kötődést is erősítheti a gazdi iránt. Az megint más kérdés, hogy ritka az olyan gazdi, aki rendelkezik azzal a tekintéllyel, amely kellene egy ilyen kegy gyakorlásához.

2012. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én inkább az ágyam mellé teszem a fekhelyét, de fel nem engedem, mert az az emberek helye szerintem, nem kutyáé, nem macskáé.
2012. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy időben nagyon rászoktam az együtt alvásra, ez olyan pótcselekvés féleség nálam, az életem elégé szétcsúszott, magányos voltam és egy már már egészségtelen kapcsolat alakult köztem és a kutyám között, abszolút társkánt kezeltem. Különösebben nem kavart ez bele a falkasorrendbe, nem domináns, abszolút behódoló, szófogadó, pontosan tudja a határokat. Ennek ellenére éreztem magamon hogy nem jó ez így. Ezért szép lassan elkezdtem leépíteni. Ma már nagyon ritkán alszik ágyba, akkor is egy külön takarón, lábnál, de nem követeli inkább reggelente szoktam felhívni hogy tovább aludhassak mert különben nyüzsög :) Azt gondolom hogy mindenkinek magának kell eldöntenie mekkora sérülést okoz (vagy nem) a kutyával való kapcsolatában. Ha neked jó és nem okoz viselkedési problémát akkor hajrá, a te életed, te szabályaid, tedd azt ami jól esik és ne törődj azzal ki mit gondol.
2012. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én első perctől fogva gyakran aludtam velük, de arra mindig ügyeltem, hogy az ágyamba nem jöhettek be, én mentem le hozzájuk a szivacsra. Imádok velük aludni, de a falkavezérségi tekintélyemet én is tartani szeretném, plusz fenntartottam az ágyat az ember társamnak, még akkor is, amikor nem volt. Mostanában csak akkor alszom velük a szivacson, ha a férjem nincs itthon, vagy ha betegek. Ha betegek, nincs az a pasi, akiért hagynám őket egyedül aludni.

Gyerekkoromban imádtam egy ágyban aludni a kutyusommal, igaz nem is nagyon voltam neki főnök, inkább olyan haveri viszony volt köztünk. Imádtuk egymást.

2012. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Más lehet, de én biztos nem :)


Első (előző) kutyám nem is volt az enyém, csak utolsó 2 évében...akkor néha felhívtam az ágyra, de utána szőr, homok és bizony vizeletcseppek maradtak...14 éves kistestű hosszú szőrű keverék kutyus volt...mellesleg max. 5 perc után le is ugrott az ágyról, melege volt :D


Mostani kutyusom 30 kg roti-nj keverék kan. Hozzám kerülése estéjén flexin sétáltunk, aztán amíg a kertbe vezető ajtót zártam be magunk után, addig Argos flexit kihúzva az ágyamban landolt :D Na akkor finoman közöltem vele, hogy az az ÉN ágyam és neki a földön a helye a pokrócán :)

Ágyamban kutyának helye nincs. Se higiéniai, se falkavezéri dolgok miatt.

Argos-nak a kukacából folyamatosan szivárog fehéres-gennyesszerű trutyi, mint megtudtam a múlthéten, ez vmi baciféleség, amit drága pénzen ki lehetne kezeltetni, de aztán amint leül-lefekszik az utcán, ismét előjönne...természetes dolog, kanoknál elég gyakori...hát köszi, az ágyamban nem szeretném látni így meg aztán pláne :D


Nyáron ott van neki a fű (gaz) és a HOMOK, amibe jó kis mélyedéseket ágyazott magának...elég nekem az a meló, amit ezzel ad, ugyanis bejön a lakásba és egy tonna homokot hagy maga után, amit nem elég felsöpörni, mert álmában a nyála is folyik...akár nekem :D

Télen pedig úgyis sokat van bent a pokrócán

Persze kutyaháza is van fincsi pokrócokkal...


Egyszer-kétszer persze a letakart ágyra, épp ágynemű mosás előtt felhívtam az ágyon, akkor jó volt hozzábújni...de a szőr, a homok, stb...tényleg nem hiányzik nekem az ágyba...elég, hogy ígyis a számból veszem ki a szőrszálakat gyakorlás és játék után :D

2012. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nekem bejöhet az ágyamba, ha megengedem. ezt az egyet nem tudom megtiltani, mert nem akarom. nekem jólesik...
2012. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!