Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a kutyám vagy ne?

Ivartalanítsam a kutyám vagy ne?

Figyelt kérdés

1éves kan labrador!

Ha azt mondod, hogy ivartalanítsam indokold légyszíves! :) És akkor is ha azt mondod, hogy nem!:)


2012. aug. 29. 22:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem tud elszökni, mert biztonságos a kerítés és nem hagyjátok tárva-nyitva a kaput, plusz ha nincs másik kutyád, főleg nem ellenkező nemű, akkor ne ivartalanítsd.


Kanoknál nem nagy műtét amúgy, de a szukáknak kiveszik az egész méhét.

Nekem 5 kutyám van és abból 3 ivartalanítva. Muszáj voltam, mert fel tudtam mérni, hogy melyik az, amelyik árkon-bokron megy ha rájön a kangörcs. 1 szukám és egy kan nincs ivartalanítva. A kan még tüzeléskor is olyan kis nyugodt kutyus, nem nagyon őrül meg, szökni se tud a kis dömper lábaival, nem láttam értelmét megcsonkítani. A szuka kutyát simán el tudom zárni. Már 9 és 14 évesek, 9 éve vagyunk 5-en és soha nem történt baj. De ehhez nagyon biztosra mentem. Ha bármi kételyem lett volna, hogy nem tüzelésbiztos a kutya, azonnal vittem volna ivartalanításra. De ez leginkább a létszám miatt volt.


Mindenki maga tudja, mennyire tud odafigyelni azalatt a 2-3 hét alatt. Ha nem vagy biztos magadban, a kutyádban, akkor inkább ivartalanítsd.


Az egyik fiú kutyusom ivartalanítás után olyan édes lett, elkezdett a szőre össze-vissza kunkorodni. A feje búbján mindig van egy kis fodor.

2012. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

Mindenképp!

Kiegyensúlyozottabb lesz, mert a hormonok nem befolyásolják a viselkedését. Ezenkívül agyő ivarszervi betegségek:)

2012. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel értek egyet. Ha valóban tudsz rá vigyázni, ha lakásban tartod, ha tényleg figyelsz rá, akkor nem kell ivartalanítani. De tényleg magadat kell ismerned, hogy hajlandó vagy-e erre plusz figyelmet fordítani. Ha nem, akkor viszont ivartalanítsd.
2012. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Én leszek a lepontozandó válaszoló, de én ha NEM SZÜKSÉGES (tehát nincs más nemű kutya vele, nem tud elszökni, kontrollálható a viselkedése) nem ivartalaníttatnám. A kan kutyám ivartalanítva lett, mikor hozzám került a szuka kutyusom, nehogy felesleges alom legyen, de kicsit sajnálom, mert megváltozott a viselkedése.
2012. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt az oldalon olvasd el légyszíves: mi a véleményetek az ivartalanításról? linket

2012. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én labi kanom 7 hónaposan lett ivartalanítva. Egy okból bántam meg én is: eléggé megnyúlt, 61 cm lett a végleges marmagassága. Bár, engem nem zavar, így is nagyon imádom.:)

De örülök, mert így rengeteg betegséget megelőztünk.

2012. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%
a megnyúlás nem az ivartalanítás miatt lett.
2012. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ó, dehogynem!

Itt is olvashatod az 1-es pont alatt!

[link]

2012. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!