Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelezhet rá, hogy ivartalaní...

Kötelezhet rá, hogy ivartalanítsam a kutyám?

Figyelt kérdés
A tenyésztő kötelezhet, hogy ivartalanítsam a kölyökkutyámat(kan AC fehér juhász), ha nem szeretnék vele kiállításra menni,vagy munkavizsgára? Igazság szerint menni fogok, ez gyerekkori álmom, de ha nem lesz "ígéretes" a kutya,akkor "csak" családi eb lesz. A kérdés,hogy mikor esetleg ez kiderül,akkor kötelezhet,hogy ivartalanítsam? (Nyugi,nem fogom szaporítani XD). Csak gondoltam,ha eredményes lesz a kiállításon,vagy munkavizsgán, akkor beszélek a tenyésztővel, hogyha akarja,kereshet neki párt. És mindezt csak azért mondom,mert egy nem alsó rangú kennelből lenne.
2009. máj. 26. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha szerződés akkor persze, és jól is teszi, ilyen helyről érdemes venni, ahol törődnek a kutyákkal.
2009. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha ezt szerződésben leírja akkor igen. És nagyon helyes, ezt kéne minden tenyésztőnek tennie!
2009. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Persze, ha benne van a szerződésben. Ennek mindenképp örülni kell, mert nagyon kevés ma Magyarországon az ilyen felelősen gondolkodó tenyésztő! Jó kennelt találtál.
2009. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Előttem leírták: ha szerződésben, vagy akár a vásárlás előtt szóban közli, hogy a vásárlás feltétele az esetleges ivartalanítás akkor igen (érdemes írásban rögzíteni a feltételeket). Azonban ha a kutyád valóban ígéretes lesz, akkor biztos nem fogja ezt kérni, hiszen az ő hírnevét is erősíti ha egy általa tenyészett kutya jó eredményeket ér el.
2009. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Kérdésem (nem hülyeségből írom hanem tényleg érdekel): a tenyésztő utána jár hogy valóban ivartalanítom a tőle vásárolt kutyát? Úgy értem: utánam jön, leskelődik, zaklat, vagy éjszaka a kerítésen keresztül fogja vizsgálgatni a kutyámat, hogy megcsináltam e? Vagy mi ennek a módja?
2009. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elmegy a gazdihoz ellenőrizni. Van hogy kikötik hogy 6 hónapos korig ivartalanítani kell a kutyát, és ha a kutya betöltötte a 6 hónapot, akkor a tenyésztő elmegy a gazdihoz megnézni a kutyát.
2009. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Valaki írja már meg nekem mi az az AC fehér juhász (az AC micsoda?). Mert ezen gondolkozom mióta elolvastam a kérdést:D
2009. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Amerikai kanadai... Nem értem miért kell lepontozni a tökéletes válaszokat...
2009. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Értem, köszi. Én sem, de már megszoktam, szerintem valaki erre élvez...
2009. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,én mindenképpen megvárom vele min az első kiállítást,ha nem a másodikat, és először CAC-re megyünk, hogy legyen sikerélmény. Ha erős lesz a konkurencia, illetve még bezsélek más tenyésztőkkel, hogy szerintük eredményes lehet-e,szóval ha nem, akkor mindenképpen ivartalaníttatom. Amúgy nem AC,hanem svájci,de nekem az amerikai kanadai jobban tetszik :) végülis ott tenyésztették ki(a mai változatát), szóval...nade mind1 :D
2009. máj. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!