Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit lehet fürdetni?

Pulit lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Már kb 10éve van pulink, de ha 1 csepp víz rácsöppen máris elszalad... Nagyon szeretnénk megfürdetni, hiszem ebben a melegben biztos jólesne neki egy kis felfrissülés, és kellemetlen szaga is van szegénynek
2009. júl. 27. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem raszta hajam van és én is megszoktam mosni. :D

Arra kell vigyázni, h ha a tincsei megszívják magukat vízzel alig tud mozogni, tehát nagyjából ki kell csavarni a tincseket, mint egy szivacsot. :)

A legtöbb kutya szeret úszni, pocsolyában fetrengeni, de fürdeni nem. ;) Meg kell kötni, pár perc után már eltűri, persze alig várja, h vége legyen, meg egy kicsit ugrál is közben, szóval le kell fogni.

2009. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi úgy szoktuk csinálni, hogy kikötjük a kerítéshez, úgy nem tud elszaladni. Ha lakásban laktok akkor pedig célszerű többen csinálni, mondjuk ketten, az egyik lefogja a másik pedig fürdeti. Lehet, hogy előszőr ellenkezik, utána már jól fog neki esni. :-)
2009. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem is pulim van, bár én 1 hónapja kaptam és még kicsike :D De úgy tudom hogx csak félévente lehet fürdetni
2009. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kint van, de fürdetni kádban, bennt szoktam, mert sok víz kell hozzás. De én most megnyírtam áprilisban. Én úgy tudom, hogy ha a szakmájában dolgozik a kutya, akkor is tavasszal megnyírják és télre megnő a szőre. Csak a fejét kell kihagyni a nyírásból. Fűrdettem így is, úgy is és nekem a kád jött be. Természetesen tánna a kád fertőtlenítést kap. Ja és nekünk egy kutyakozmetikus azt mondta, hogy a baba samponnál nincs jobb a kutyának. De csak akkor vágj bele, ha tudod, hogy kb 2 napig biztos meleg lesz.
2009. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Múlt héten kölcsönkértünk egy régi fürdőkádat és kint az udvaron megfürdettük mind a 3 pulit. Eleinte nem tetszett nekik, de tűrték és a végén már alig tudtuk kiszedni őket. Utána egész délután rohangáltak , lehetett látni rajtuk hogy mennyire felfrissültek.Mi nyaranta 2-szer meg szoktuk fürdetni őket.
2009. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a 13 éves pulimat nagyon ritkán fürdetem, akkor legtöbbször azért mert a kis hülye szarban fetrengett :) akkor többnyire kint egy nagy műanyag láda funkcionál neki kádként, az elején fel kell emelnem h beleerőszakoljam, deaztán amint megszokja a langyos vizet (tapasztalatból: se a meleget se a hideget nem szereti:D) elengedi magát, és nem rendetlenkedik, meg se mozdul, csak ha kicsit arrébbküldöm. Áztatni is szoktam benne, akkor ki van kötve, de addig a 2-3 óráig mindig kint vagyok mellette hogy ne érezze egyedül magát:D aztán kikötjük a teraszra száradni, ha pedig megszáradt akkor mehet megint összemocskolni magát:D én csak házimalacnak hívom...:D amúgy amikor tavasszal már kezd melegebb lenni, mi akkor nyírjuk(kivéve a szeme fölött, nehogy megvakuljon, bár már szinte most süket és vak szegény:D). Azis fontos, hogy mindent szeretettel kell csinálni, ha belelököd a kádba és nekiesel slaggal akkor azt nem fogja tűrni, és nem fog onnantól kedvelni:D 2 éves koromban került hozzánk kb, és nagyon megszerettem :)
2009. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekünk is pulink van és elég izgágák fürdetésnél..az a lényeg,hogy teljesen szárítsátok meg őket!
2009. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet fürdetni, de sűrűn teljesen felesleges. Hiszen pásztorkutyaként ne fürdették a juhászok a pulikat.
2009. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak indokolt esetben, mert nehezem szárad így megfázik...
2010. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!