Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell odafigyelni kutyavás...

Mire kell odafigyelni kutyavásárláskor? Mi alapján döntsem el, hogy melyik kutyát vegyem meg?

Figyelt kérdés

Néztem a neten kutyusokat, és mivel a környéken sehol nincs olyan fajta amilyet én szeretnék és amilyen színben szeretném, így csak kicsit messzebb találtam, de feleselgesen nem szeretnék ennyit utazni, mi alapján válasszam ki, hogy melyik kutyust szeretném, úgy hogy csak így neten látom?

2-3 gazdihoz esetleg elmennék, többhöz viszont már nem


2012. aug. 30. 19:56
 1/3 Kuroyuki Hime ***** válasza:

Szerintem nézd meg a fajtakülönlegességeket... mert ez egy alap dolog, amikor kutyát választasz... ezen kívül, szerintem érdemes lenne végigjárnod midnegyik gazdit... lehet, hogy nem is kell végigmenned mindegyiken, mert mondjuk már a harmadik próbálkozásra megtalálod a neked való kutyát, beleszeretsz, és határozottan érezni fogod, hogy "Ign, ő kell nekem" :) vagy valami iylesmi...megérzés alapján dönts, szerintem...

vagy menj el egy menhelyre...ott annyi kutyus van... ráadásul mind nagyon aranyos :)

2012. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve olyan helyről vegyél, ahol nem egyedül döntesz, hanem a tenyésztő segít. Ennek alapfeltétele, hogy tenyésztőt, ne pedig szaporítót találj meg, tehát ne expresszes hirdetéseket nézegess, hanem kennelek weboldalait. Az se 100%, de sokkal jobb, mintha húszezres szaporított kutyák közül válogatnál. Egy rendesen tenyésztett kutya drága, az okát itt találod: [link]

Aki törzskönyv, chip és oltás nélkül adja a kutyát, azt felejtsd el, az nem tenyésztő. Azt is kerüld el, aki 8 hetes koránál előbb odaadja a kutyát, arra ugyanis törvény kötelezi, hogy addig tartsa a kölyköket az anyával. A chip is törvényileg kötelező még akkor is, ha pénz nem cserél gazdát, csak kutya.

Szóval válassz ki egy korrekt tenyésztőt, emailen, telefonon lerendezhetsz vele egy csomó dolgot, és nem kell zsákbamacskát venni, és nem támogatsz vele olyan embert, aki kizsákmányolja a fajtát és/vagy konkrétan a kutyáit is. Ja, drágább lesz így, de hát a kutyatartásban sosem a kutyavásárlás az igazi kiadás :)

2012. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

akuminak igaza van.

És ezt is elolvashatod,nehogy csalóba ütközz!


[link]


valamint hogy miért:

[link]

2012. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!