Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyám magasabb az...

Beagle kutyám magasabb az átlagnál. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
10 hónapos, szuka. Sokkal magasabb, vékonyabb, és kecsesebb a többinél amiket látok. (van a környékünkön vagy 15 beagle).
2009. júl. 27. 13:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

valószínüleg tényleg nem fajtatiszta beagle.

Sokan szaporitanak beaglenek kinéző kutyával, aztán lehet, hogy csak keverék.

Biztos láttál már basset fülű, ráncos fejű beaglet, na ott se tisztavérűen lettek ki tenyésztve.

Nagyon sok, jól sikerült bigli keverék van, pl. ha agárral, terrierrel keveredik akkor szinre, formára tök olyan, de genotipusában akkoris keverék, aztán úgy szokott lenni, hogy a későbbi generációban jönnek ki a furcsaságok.

Attól, hogy keveréknek mondjuk a kutyusod, nehogy megsértődj, nem a te hibád, ugyanúgy szeretni való kutya, de ne vidd tovább a fajtában ezt a vért, a te felelősséged is, hogy a beagle fajta olyan maradjon ahogy azt a standardban leirták.

2009. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem akarom szaporítani. De szerintem tényleg magasabb mint 41 cm. Este lemérem, ha hazajön.
2009. júl. 27. 13:58
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem sértődöm, az sem baj ha nem fajtatiszta..Attól még imádom!!!
2009. júl. 27. 13:59
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Vannak rövid lábú beaglek és vannak hosszú lábú beaglek. Ettől még nem keverék a kutyus. Nekünk is hosszú lábú van, törzskönyvezett, aranyvérű angol kiskutya. Szerintem az ilyenek sokkal szebbek. Mert az utcánkban van rövid lábú beagle és jó kövér, bár ez a gadi hibája.
2009. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
29%
14:16-os vagyok: ne higgyj a többieknek. Olvass után a neten, biztos nem keverék. Egyébként nagyon szép kutya, megnéztem a képeket.
2009. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. már keresgéltem erről infókat, de nem találtam semmit.
2009. júl. 27. 14:32
 17/24 anonim ***** válasza:

14:16os! persze h vannak hosszú lábú és rövidebb lábú biglik, de leginkább a kanok között van ilyen különbség.

Egy szuka beagle nem lehet semmiképp nagyobb 40 cm-nél magasabb, főleg hogy a max.40 cm a kanokra vonatkozik leginkább.

Egyébként is nem lehet belelátni a genetikájába, hogy azt mond hogy ő tuti nem keverék.

pl. ő keverék; aztán egy laikus beaglenek mondaná: [link]

na most ha őt bepároztatták volna egy beaglelel, akkor ki mondaná meg a kölykökre nézve hogy nem keverékek? csak később válik gyanússá, hogy a felmenők nem lehetnek biglik.

13:56 os vok..

2009. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én beagle kanom is nagyobb mint a többi hasonló a tiedhez, kb. így néz ki: [link]

De én igy is nagyon imádom:)

2009. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

14:48-as vagyok

*többi,

És még annyit hogy az én kanom magassága kb. 45cm:)

2009. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

hát vmiért nem jó a link a képhez...

akkor javítok: [link] erre a kutyusra gondoltam

2009. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!