Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek, oldalak, hogy hogyan...

Tippek, oldalak, hogy hogyan tanítsam otthon a kutyámat?

Figyelt kérdés

Ha mondom üld: akkor le ül.

Ha mondom fekszik, akkor lefekszik.

Hogyan tanítsam meg neki pl. azt hogy séta közben akár póráz nélkül is kb. a 2m-es 'sugaramba' maradjon? :)

Az is jólenne, ha pl. bicajjal vagyok és ő pedig "kocog" vagy fut mellettem . :)



2012. aug. 24. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hátizé, olvass könyveket, nézz youtube videókat, járj kutyaiskolába. Gondolom, van és lesz is még pár kérdés, amit tisztázni kell, és nem fog ide kiférni maradéktalanul.
2012. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A behívás a legfontosabb, mindennek az alapja. Ha nem megy, akkor egyedül nehéz lesz.

Mi anno a kutyasuliban úgy gyakoroltuk, hogy a kiképző rárakott a kutyára egy nagyon hosszú kb. 10 méteres pórázt, a gazdi pedig elfutott, és közben hívta a kutyát. A kiképző egy kicsit várt, majd elengedte a kutyát és futott utána (persze a hosszú pórázon tartva)

Az én kutyámmal nem volt gond, kb. 6 éve nincs rajta póráz, mert 10 méternél távolabb még soha nem ment tőlem :D De voltak olyanok, akiket hiába hívott a gazdi, inkább mentek volna játszani, vagy szaglászni. Na olyankor a kiképző a hosszú pórázzal próbálta irányba mozdítani a kutyát.

2012. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

www.klikker.hu - itt megtanulsz tanítani.

az ösztönkezelés már más tészta, azt én sem fogom ide leírni.

kutyasuli.hu


esetleg nézd meg az Egyik kutya másik nem című műsor adásait - ha így beírod gugliba, ki is adja.


Jan Fennell könyvei szinte kötelező olvasmányok, Korom Gábor Neked Ugatokj-a is hasznos lehet, de ha bevállalós vagy, olvashatsz Miklósi, Topál, Csányi könyveket is, nagyon érdekesek...



Ha szabad "személyeskednem", egyet nem ajánlok: Cesar Millant. Nem fejteném ki... nem minden butaság, amit mond és csinál, csak majdnem minden.

2012. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért a sok tudás még senkinek nem ártott meg, és Cesar Millan nagyon jó szemléletet tud átadni :) Nem veszekedni akarok, csak nem szeretném, ha a kérdező esetleg olyan dolgot felejtene ki művelődés közben, ami neki pont segíthet. Én személy szerint nagyon szeretem Cesar Millant, nekem sokat segített :)
2012. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem veszekedni akarok, ezért mondtam, hogy "személyekedni" fogok.

Nyilván tök mindegy, hogy azt mondom, ne vegye meg, ha meg akarja venni, megveszi és elolvassa. Semmi katasztrófa nem fog történni, csak bizonyos dolgokban fatálisan béna az az ember. (Amerikában már kezd is kimenni a divatból...)

Ráadásul ha valaki értő szemmel nézi a sorozat részeit, nem tudja eldönteni, hogy sírjon-e vagy nevessen kínjában... és a durva, hogy ezeket a hibákat nem hogy kivágja, eltakarja, hanem úgy állítja be, mintha a kívánt viselkedést érte volna el...


Na mindegy, nem akarok belemenni én sem, csak legyünk vele tisztában, hogy azért fenntartásokkal kezeljük az ő nagy tudományát, ami inkább üres marketing, mint valódi, használható módszer.

2012. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy én se veszekedésből,de Cesar Milan módszere nekem is sokat segített..de hát nyilván senki sem egyforma ahogy a kutyák sem, nekem bejött a módszere ismimnek meg nem..szóval senki sem egyforma mint írtam :)



amúgy az ül,fekszik nagyon könnyű megtanítani a kutyának


itt keresd meg *****


ahhoz hogy póráz nélkül mehessen ahhoz előbb meg kell neki tanítani a behívást,erről is rengeteg cikk,videó fenn van a neten pl a GYK keresőébe beíród ,hogy behívás sokat kiad :)



amúgy van egy csávó a youtube-on aki mindig feltesz videókat ,hogy tanít meg egy adott dolgot a kutyájának, ha tudsz angolul előnyben vagy ha nem akkor is a videó látszik a lényeg ,a behívást is bemutatja ,sok videója van ,nem tudom melyik a behívásról szóló, nézegesd meg őket :)

http://www.youtube.com/user/tab289



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaja, Tabot én is csípem, jók a videói :) Kicsit erősnek tartom mondjuk, hogy "how to teach ANY dog", de hát az USA-ban kellenek az ilyenek :)
2012. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy teljesen kezdő kutyásna CM alapelvei is sokat segíthetnek. Ha megnézed a BP-en sétáltatott kutyák nagy részét, ha a gazdi CM-et nézett volna már jobb lenne a helyzet.


Persze egy bizonyos szint fölött, vagy problémásabb kutyáknál már tény, hogy kevés lesz, és sokszor rosszak is a megoldásai.

2012. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!