Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam be a kutyámat...

Hogyan tanítsam be a kutyámat "pisztolylelövésre"?

Figyelt kérdés
magyarul, egy pisztolyt formálok a kezemből, a kutya felé tartom, adok egy hangot (pl.: bumm, dzs,(vagy mittomén)) és akkor a kutya lefekszik... láttam egy videót róla youtubeon, de nem tudom mi volt a neve :S Szóval a kérdés fent. Hülye válaszokat máshol :)

#kutya #tanítás #pisztolylelövés
2012. aug. 22. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A hülye kérdésen már túl vagyunk. Szerinted ez vicces mozdulat, poénos?

Játékpisztollyal se célzunk élőlényre, gyerekeknek is ezt tanítom. Amúgy a kutya okos, tuti lehet kondicionálni. Lelőttem a poént, tudom.

2012. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám tudja ezt a parancsot!:D úgy tanítottam meg neki hogy oldalra fektettem és "lelőttem" és mondtam hogy BANG ezt elég sokszor utána fekvésből csinálta, utána állásból, most pedig a pitizésbőlt gyakoroljuk :D
2012. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megvezetéssel csináltam. Először csak fekvésből elhúztam a jutifalatot a feje mellett, amíg oldalra nem dőlt, ekkor ment a klikk és falat. Utána ugyan ez csak állásból. Ekkor már hozzá kötöttem a kéz és hangjelet is. A kézjeles kezemben volt a jutifalat. Utána már csak az volt a dolgom, hogy a megvezetést elhagyva és a kezemet távolabb tartva is végrehajtsa. Sajnos videót nem készítettem a teljes folyamatról, először a harmadik napon vettem fel, de akkor már viszonylag jól ment neki.
2012. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Klikkerrel elkapással is meg lehet csinálni - csak akkor, ha a kutyád magától is felveszi ezt a pózt, pl mikor alszik. Ha már be van kondicionálva klikkerre, akkor csak annyit kell tenned, hogy fél szemed rajta van a kutyán mindig, mikor otthon vagy, s mikor látod, hogy a hátán fekve van, akkor klikk és falat. Amikor már igen biztos vagy benne, hogy a következő fél órában a kutya a jelenlétedben felveszi ezt a pózt, akkor elkezdheted hozzáfűzni a vezényszót meg a kézjelet. Amikor ez is megvan, akkor már csak a vezényszóra felvett pózt jutalmazod. Én így tanítom most épp a kutyámat erre. Bővebb info: Klikk! című könyv.
2012. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!