Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyámat...

Hogyan neveljem a kutyámat vérbeli házörzővé?

Figyelt kérdés

Erősítem a fogsorát,lábizmait.Elég erős kutya,ahoz képest,hogy kistestű kutya.

Most lesz három hónapos,szuka kutya.Ugatni ugat,morogni morog,de csak akkor ugat ha futok,és utánam szalad,és csak akkor morog ha játszok vele,és valaki megzavarja. Hogyan neveljem a kutyámat vérbeli házörzővé?



2012. aug. 31. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Hogyan erősíted a fogsorát? :/

Jó felé haladsz ahhoz, hogy majd téged támadjon meg felnőtt korára.

2012. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A saját kérdésedben benne volt a válasz is: VÉRbeli házőrzőnek születni kell, nem lehet nevelni. Lehet a megléső ösztönt erősíteni egyszerűen annyival, hogy dicséred, amikor őrzi a házat (kiképzővel teremthetsz is betöréses szituációt, és gyakorolhattok rendesen), de ennél többet nem tehetsz.

Magadra viszont ne állítsd rá, hogy morogjon meg ugasson, nem téged kell megfognia, hanem majd azt, aki bejön :D Legyél türelmes, még csak három hónapos baba, ne várj el tőle felnőtt viselkedést.

2012. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutya még túl fiatal az őrző-védő feladatokhoz.

Kb. 1-1,5 éves kora körül szabad elkezdeni azt a fajta őrző-védő képzést, amire te gondolsz, amihez ráadásul jól felépített tanmenet kell, ha azt akarod, hogy a kutyád kézben tartható, irányítható maradjon ilyen szituációkban is.


Egyelőre hagyd, hogy gyerek legyen (gondolom 7-10 éves korodban anyukádék sem küldtek el a katonaságba téged), játszatok sokat. 1-1,5 éves koráig a kutyus védő-ösztönét tartsd fenn: játssz vele sokat kötéllel, amivel húzódzkodtok, de ennél is vigyázz, mert hamarosan elkezdi váltani a fogait, ebben az időszakban inkább mérsékelten, nagy odafigyeléssel játszatok ilyet, nehogy baja essen a fogazatának.


Ha elérte a megfelelő kort a kutya, illetve ha olyan 10 hónapos kora körül van, akkor kezdj el érdeklődni a téma után, olvass szakirodalmat, esetleg írj egy privátot, szívesen segítek, ráérsz akkor elrágódni a témán, illetve belevetni magadat komolyabban.


(Amit jelenleg csinálsz a kölyökkel, egyrészt nagyon rossz neki, másrészt kamaszkorában irányíthatatlanná és agresszívvá fog válni tőle a kutya (hiszen erre neveled), sajnos már sok ilyet láttam, mert nem hitték el az "okosok".)


Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz, de egy biztos: jelenleg agresszivitást nevelsz egy kölyökkutyába, amit később kamatoztatni fog, ha megnő, és sajnos nem azt fogod elérni ezzel, ami az igazi célod. (Kivéve, ha az a célod, hogy mindenféle emberekre kiszámíthatatlanul rátámadjon "csak úgy".) :(

2012. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1. kérdező... rongyráncigálás stb. úristen xD,amúgy direkt harci kutyának kell lennie,és csak nekem fogad szót
2012. szept. 1. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha annyira értesz hozzá és kicikizel, akkor minek tetted fel a kérdést? (mellesleg a 3. vagyok és válaszoló, nem pedig kérdező ---> te vagy a kérdező...)


Tégy legjobb belátásod szerint, neveld legjobb tudásod szerint, én - mint tapasztalt kiképző - elmondtam a normális menetét a dolgoknak, és világosan leírtam, hogy mindezt vagy megfogadod, vagy nem, illetve hogy hova fogsz jutni a kutyáddal, ha továbbra is folytatod, amit elkezdtél.


Úgy gondolom elég tisztelettudóan, ráadásul legjobb tudásom szerint válaszoltam neked, elvárom a hasonló szintű, tiszteletteljes reakciót is, ha nem értesz egyet az álláspontommal, akkor is. Normálisan, intelligensen is lehet válaszolni, csakhogy tudd. Feltéve ha fizikailag és szellemileg egyaránt elérted a megfelelően érett kort a fentiekhez, nyilván ha 6-8 éves vagy, mindez nem várható el tőled.


A kérdésed és reakciód is csökkent értelmi képességekre utal, ráadásul a "harci kutya" kiképzés bűncselekménynek számít, szóval javaslom a gondnokság alá helyezésedet, de minimum a büntető eljárás megindítását...

Szerencséd, hogy az internet mögé bújhatsz névtelenül, arctalanul, ha felvállalnád a valódi adataidat, a bíróságon találkoznánk.

2012. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!